لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۸

اپل با پيش فروش ۴ ميليون آی‌فون ۶ در يک روز رکورد زد


فیليپ شیلر، معاون ارشد مديرعامل شرکت اپل، در مورد آیفون ۶ آیفون ۶ پلاس در کوپرتينوی کالیفرنیا، توضيحاتی می‌دهد – ۱۱ شهريور ۱۳۹۳ (۹ سپتامبر ۲۰۱۴)

پس از ثبت ۴ ميليون درخواست پيش‌فروش برای تلفن‌های همراه هوشمند آی‌فون ۶، يعنی دو برابر تعداد تقاضای دو سال پیش برای آی‌فون ۵، شرکت سازنده آن گفت بسیاری از مشتریان باید تا ماه آینده میلادی برای اين تازه‌ترين محصول اپل صبر کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت آمریکایی اپل اعلام کرد تقاضا برای آی‌فون ۶ و آی‌فون ۶ پلاس، که از صفحه نمایش بزرگتر و عمر باتری طولانی‌تری برخوردارند، بیش از عرضه آن بوده است. تحویل آی‌فون‌های پيش‌فروش شده از روز جمعه ۲۸ شهريور (۱۹ سپتامبر) آغاز و تا ماه بعد از آن ادامه خواهد داشت.

رکورد بيسابقه پيش فروش در روز اول، اين احتمال را تقويت کرده است که در نخستين تعطيلات آخر هفته جاری (شنبه و یکشنبه آینده)، شرکت اپل ۱۰ ميليون از تلفن های همراه جدید آی‌فون را خواهد فروخت.

در مقام مقايسه، هنگامی‌که آی‌فون ۵ در سپتامبر سال ۲۰۱۲ بيرون آمد، ۲ ميليون واحد در ظرف ۲۴ ساعت اول به فروش رفت. اپل ۵ ميليون واحد آی‌فون ۵ را در نخستين تعطيلات آخر هفته به فروش رساند.

همچنين سال گذشته ۹ ميليون آی‌فون ۵اس و ۵سی در سه روز نخست بفروش رسيد. اپل تعداد پيش‌فروش‌ها را اعلام نکرد.

رویترز در ادامه می‌نویسد، تحلیلگران انتظار دارند فروش آی‌فون ۶ و آی‌فون ۶ پلاس در نخستين تعطيلات آخر هفته از ۹ ميليون فراتر رود.

آنها می‌گويند، اپل هر آی‌فونی که بسازد را می‌تواند بفروشد، دست کم تا پايان اکتبر چنين خواهد بود. از اين‌ رو فروش آن در نخستين تعطيلات آخر هفته، نشانگر روند عرضه و تقاضا است.

شرکت اپل در مورد عرضه آی‌فون به طور معمول با محدودیت دست به گريبان است.

وبسايت اپل هفته گذشته نشان داد که مشتاقان آی‌فون ۶ پلاس، که صفحه نمايشی بزرگتری دارد، بايد تا يک ماه ديگر صبر کنند. فروش آی‌فون ۶ از ۲۸ شهريور آغاز خواهد شد.

XS
SM
MD
LG