لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۶

شرکت اپل، از اپ جديد سلامت رونمایی کرد


تیم کوک، مدیر عامل اپل
تیم کوک، مدیر عامل اپل
امسال انتظار می رفت شرکت اپل در نشست سالانه برنامه نويسان کامپيوتری گوشه ای از خط توليدی اسرارآميز خود را نشان دهد، اما خبر هيجان انگيز يا شگفت آوری در کار نبود، و شرکت اپل از نرم افزارهايی برای آيفون پرده برداشت که داده های خصوصی مربوط به وضع مالی و سلامت افراد را جمع آوری و تجزيه و تحليل می کند.

تیم کوک، مدیر عامل اپل، و کریگ فدريگی، رئیس بخش مهندسی نرم افزار اين شرکت، به چند هزار برنامه نويس توضيحاتی در مورد ویژگی های جدید همراه آخرین روايت سيستم عامل «یوسمیتی» سيستم عامل ۸ دادند، نرم افزاری که آیفون و آی پد را می گرداند.

قیمت سهام شرکت اپل ۷ دهم درصد افت کرد و درپايان روز به ۶۲۸.۶۵ دلار رسيد.

سرمایه گذاران منتظرند تیم کوک به وعده خود عمل کند و دسته بندی محصولات جدیدی ایجاد کند. هفته گذشته، رئيس خدمات اينترنتی اپل، ادی کيو، گفت، خط توليدی اپل در ميان آنچه وی در طول بيش از دو دهه گذشته ديده، بهترین است.

روز دوشنبه، ۱۲ خرداد (۲ ژوئن) مدیران ارشد اپل درباره اَپ «هلثکيت» (Healthkit) سخن گفتند، که همه داده های سلامت بدن از قبيل فشار خون و وزن را، که در حال حاضر توسط تعداد فزاینده ای از اَپ های بهداشت و درمان در آی فون یا آی پد جمع آوری می شود، يک جا گردمی آورد. اپل همچنين از برنامه جديدی به نام «هلث» یا سلامت( Health) پرده برداشت که جزو لاينفک سيستم عامل ۸ خواهد بود.

به عقيده کارشناسان، از ميان همه اين برنامه ها، هلثکيت بيشترين پتانسيل را برای آينده خواهد داشت زيرا علاقه مندان به صنعت تندرستی و سلامت مدت هاست که از لزوم به اشتراک گذاری اطلاعات برای به هم پيوستن علايم ناخوشی و رسيدن به درک بهتری از آنچه در بدن می گذرد، صحبت کرده اند.

شرکت اپل در نظر دارد با شرکت عمده سازنده ابزار ورزشی نايکی ( Nike) و مايو کلينيک در مورد به روز کردن و تکامل اَپ جديد همکاری کند.
XS
SM
MD
LG