لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۶

از «ترورهای خیابانی» تا «مدیریت نادرست تجمعات»؛ احتمال استیضاح وزیر کشور قوت گرفت


احمد وحیدی، وزیر کشور دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران
احمد وحیدی، وزیر کشور دولت سیزدهم جمهوری اسلامی ایران

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از احتمال استیضاح احمد وحیدی وزیر کشور خبر داد.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نماینده تربت جام در مجلس شورای اسلامی روز یک‌شنبه ۲۲ خرداد در توییتی اعلام کرد که صبح امروز سوالی درباره «مدیریت ضعیف وزارت کشور» در سامانه نظارتی مجلس به ثبت رسیده است.

به گفته این نماینده مجلس، «افزایش ناامنی در کشور، ترورهای خیابانی، هک شدن دوربین‌های شهری تهران، سرقت‌های سازمان‌یافته، انتخاب استانداران ضعیف، عدم ارتباط پارلمانی مناسب، مدیریت نادرست تجمعات مردمی، و تیراندازی گشت ارشاد» از جمله محورهای این سوال است.

تیراندازی گشت ارشاد اشاره‌ای به گزارش روز شنبه روزنامه شرق چاپ تهران است که نوشت گشت ارشاد به یک قهرمان بوکس به نام رضا مرادخانی، به خاطر پوشش همسرش شلیک کرده است و پیش از شلیک نیز به صورت او و همسرش و نوزاد ۱۰ ماهه‌شان گاز فلفل زده‌اند.

رحیمی جهان‌آبادی همچنین تأکید کرده است که گام بعدی، استیضاح احمد وحیدی خواهد بود.

توییت جلیل رحیمی، نماینده مجلس
توییت جلیل رحیمی، نماینده مجلس

طرح سوال از وزیر کشور هم‌زمان با گسترش اعتراضات معیشتی در سراسر ایران و اعتصاب شماری از کسبه و بازاریان دست‌کم در تهران و اراک صورت گرفته است. معترضان امروز در اصفهان شعار داده‌اند: «فتنه ۵۷، عامل فقر ملت»

انتقاد از ضعیف بودن استانداران در حالی است که در تعداد قابل توجهی از استان‌های ایران فرماندهان سپاه پاسداران به عنوان استاندار منصوب شده‌اند.

XS
SM
MD
LG