لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۳

سرنوشت مذاکرات احیای برجام و کمبود گاز؛ بازتاب بحران ایران در رسانه‌های جهان


 کمبود گاز
کمبود گاز

رسانه‌های بین‌المللی درباره مشکل کمبود گاز در ایران، مذاکرات احیای برجام و تظاهرات روز دوشنبه ایرانیان در استراسبورگ گزارش می‌دهند.

ال مانیتور، رسانه‌ ویژه اخبار خاورمیانه می‌نویسد حکومت ایران که به دومین ذخایر غنی گاز طبیعی دنیا دسترسی دارد، از مردم کشور به خاطر کمبود پرهرج‌ومرج گاز عذرخواهی کرد.

خبرگزاری بلومبرگ می‌نویسد وزیر امور خارجه آمریکا آنتونی بلینکن گفت حکومت ایران شانس احیای توافق اتمی برجام را رد کرد. او افزود :نقض حقوق بشر در ایران بدون پیامد نخواهد بود. آمریکا بعد از سرکوب خشونت‌آمیز معترضان در ایران از ادامه مذاکرات احیای برجام منصرف شد.

خبرگزاری رویترز می‌نویسد وزیر خارجه آمریکا از اعدام شهروند دوتابعیتی انگلیسی در ایران انزجار ابراز کرد.

نیویورک تایمز روز چهارشنبه در گزارشی به طرح موضوع تعقیب جزائی بانک دولتی «هالک» ترکیه به اتهام همکاری با حکومت ایران برای دور زدن تحریم‌ها در دیوان عالی آمریکا پرداخته و می‌نویسد بحث بر سر مجاز بودن تعقیب جزائی کشورهای خارجی است تحت دکترین مصونیت حکومت‌های مستقل.

دیوان‌عالی آمریکا در باره امکان محاکمه هالک بنک ترکیه به اتهام پولشوئی برای ایران رای می‌دهد
دیوان‌عالی آمریکا در باره امکان محاکمه هالک بنک ترکیه به اتهام پولشوئی برای ایران رای می‌دهد

وال استریت جورنال می‌نویسد قضات دیوان عالی آمریکا در اجلاس روز سه‌شنبه حراست از بانک دولتی‌ی هالک ترکیه از تعقیب جزائی به اتهام پولشوئی برای حکومت ایران را بررسی کردند.

تامس فریدمن، ستون‌نویس نیویورک تایمز
تامس فریدمن، ستون‌نویس نیویورک تایمز

نیویورک تایمز روز چهارشنبه تفسیری از ستون‌نویس برجسته تامس فریدمن چاپ کرده که به آقای بایدن رئیس جمهوری آمریکا در باره خطر نخست وزیری تند روی بنیامین نتانیاهو برای اسرائیل و منطقه هشدار می‌دهد که به گفته او چهره اسرائیل و منطقه را عوض خواهد کرد و آمریکا نباید زیر بار آن برود حتی به قیمت همکاری علیه ایران اتمی.

واشنگتن‌پست در سرمقاله‌ای به نقل از بلومبرگ می‌نویسد هر چند همدستی با همسایگان عرب علیه حکومت ایران برای امنیت اسرائیل مفید است اما نخست‌‌وزیری نتانیاهو به امنیت اسرائیل لطمه می‌زند.

تایمز اسرائیل گزارش می‌دهد که با نگاه به ایران، اسرائیل برای گسترش روابط خود با همسایگان ایران در قفقاز و آسیای مرکزی تلاش می‌کند و آذربایجان اعلام کرد به زودی در تل آویو سفارت باز می‌کند.

تلاش هکرها برای دسترسی به داده‌های کاربران ایرانی
تلاش هکرها برای دسترسی به داده‌های کاربران ایرانی

هکرنیوز، رسانه ویژه اخبار هکرها گزارشی دارد در‌باره تلاش‌های یک گروه هکری چینی به نام بکدور دیپلماسی که به گزارش مایکروسافت در ۱۲ سال گذشته به نهادهای دیپلماتیک و دولتی در ۲۹ کشور در آفریقا و خاورمیانه حمله کرده است، در شش ماهه‌ دوم سال گذشته میلادی، زیرساخت‌های اینترنتی ایران را هدف گرفته بود.

روز قبل از آن، نشریه تخصصی «تک رادار» به نقل از تامین‌کننده نرم‌افزار ضد ویروس «بیت دیفندر» خبر داده بود که یک بدافزار جاسوسی متعلق به حکومت ایران از طریق نصب‌کننده وی‌پی‌ان ساخت ایران موسوم به توئنتی اسپید، داده‌های کاربران ایرانی را سرقت می‌کرد.

پیشتر، واشنگتن پست گزارش داد بود که حکومت ایران تلاش کرده بود طرحی با بُرد بی‌سابقه برای رصد کاربران اینترنت به راه بیاندازد.

دویچه وله خبر دستگیری یک آلمان به اتهام عکاسی از تاسیسات حساس نفتی در خوزستان را به نقل از روزنامه جام جم منتشر کرده...

روزنامه پرتیراژ زودیچه سایتونگ می‌نویسد سفارت آ‌لمان در تهران تلاش می‌کند در باره دستگیری عکاس آلمانی اطلاعات بدست آورد.

زودیچه سایتونگ روز چهارشنبه از کنفرانس مطبوعاتی وزیر داخله و سناتورهای آلمانی درباره مهاجران ایرانی گزارش می‌دهد. اولریش مائورر وزیر کشور آلمان اعلام کرد که قرار سه ماهه‌ عدم اخراج مهاجران غیرقانونی ایرانی از آلمان به کشور مبدا که اکتبر سال گذشته میلادی آغاز شد، تمدید می‌شود.

گزارش ویدیوئی خبرگزاری فرانسه از تظاهرات ۱۲ هزار نفری ایرانیان در برابر پارلمان اروپا در روزنامه فرانکفورتر آلگماینه
گزارش ویدیوئی خبرگزاری فرانسه از تظاهرات ۱۲ هزار نفری ایرانیان در برابر پارلمان اروپا در روزنامه فرانکفورتر آلگماینه

فرانکفورتر آلگماینه با انتشار ویدیوی خبرگزاری فرانسه گزارش می‌دهد که ۱۲ هزار ایرانی روز دوشنبه در تظاهرات علیه سپاه پاسداران مقابل پارلمان اروپا در استراسبورگ تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران توسط اتحادیه اروپا را خواستار شدند.

فرانکفورتر آلگماینه در گزارش کنفرانس مطبوعاتی مشترک روز سه‌شنبه‌ی وزیران خارجه حکومت‌های ترکیه و ایران، می‌نویسد حسین امیرعبداللهیان گسترش روابط ایران و ترکیه را خواستار شد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG