لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۱

تأکید چارلی ویمرز بر تحریم سپاه و تعلیق برجام: پارلمان اروپا «سمت درست تاریخ» بایستد


چارلی ویمرز، نماینده سوئد در پارلمان اروپا
چارلی ویمرز، نماینده سوئد در پارلمان اروپا

نماینده سوئد در پارلمان اروپا، با حضور در گردهمایی گسترده ایرانیان در استراسبورگ فرانسه، از اعضای این پارلمان خواست «سمت درست تاریخ» بایستند و به خواسته‌های قرار دادن سپاه در لیست تروریستی و تعلیق برجام رأی دهند.

چارلی ویمرز روز دوشنبه ۲۶ دی در رشته توییتی با انتشار یک مصاحبه ویدئویی خود در حاشیه برگزاری تجمع بزرگ ایرانیان در مقابل پارلمان اروپا، نوشت: «من از همه اعضای پارلمان اروپا می‌خواهم که در سمت درست تاریخ باشند و به قرار دادن سپاه در لیست تروریستی و تعلیق مذاکرات برجام رای دهند.»

او با ابراز خرسندی از پیوستن گروهی از همکارانش برای درخواست یک سیاست جدید در اتحادیه اروپا در مورد ایران، اضافه کرد: «سه‌شنبه حوالی ساعت هشت شب، واکنش اتحادیه اروپا به اعتراضات و اعدام‌ها در ایران به بحث گذاشته می‌شود. در پی آن، قطعنامه‌ای ظهر پنج‌شنبه به رأی گذاشته خواهد شد.»

آقای ویمرز با ابراز امیدواری از این که نمایندگان پارلمان اروپا بتوانند «روی متن مشترکی به توافق» برسند، گفت: در غیر این صورت، «گروه محافظه‌کاران و اصلاح‌طلب‌ها در پارلمان»، رأی به تحریم سپاه و تعلیق برجام را «تحمیل خواهد کرد.»

نماینده سوئد در پارلمان اروپا تأکید کرد که «وقت آن است که نمایندگان پارلمان اروپا چهره واقعی خود را نشان دهند» و گفت: «لازم نیست تا پنج‌شنبه منتظر بمانیم تا ببینیم آیا نمایندگان پارلمان اروپا می‌خواهند سپاه پاسداران را تحریم کنند یا نه، چرا که گروه محافظه‌کاران و اصلاح‌طلبان در پارلمان، اصلاحیه‌هایی را درباره «گزارش‌های سیاست خارجی و امنیتی مشترک اتحادیه اروپا» و« سیاست مشترک امنیتی و دفاعی» ارائه کرده که شامل تروریست‌های سپاه و برجام است. این‌ها ظهر چهارشنبه به رأی گذاشته خواهند شد.»

رئیس پارلمان اروپا روز دوشنبه در هوای بارانی استراسبورگ و در تجمع اعتراضی ایرانیان مقابل پارلمان اروپا گفت باید «پاسخی نیرومند و جهانی» به جمهوری اسلامی داده شود.

به گفته روبرتا متسولا، مسئولان کشتن‌ها، مسئولان اعدام‌ها، و کسانی که ترجیح می‌دهند افراد آزاد را همیشه در زنجیر ببینند، باید پاسخگو دانسته شوند.

روز دوشنبه ایرانیان معترض با برپایی تجمعی مقابل پارلمان اروپا در استراسبورگ فرانسه تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران از سوی اتحادیه اروپا را خواستار شدند.

پیشتر، شاهزاده رضا پهلوی، در گفت‌وگو با تلویزیون «دویچه وله» آلمان از جامعه بین‌المللی خواسته است که با افزایش فشار به جمهوری اسلامی از مردم ایران بیشتر حمایت کند.

XS
SM
MD
LG