لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۲

پرایس: به هر گونه تهدید علیه شهروندان و شرکایمان قاطعانه پاسخ می‌دهیم


ند پرایس
ند پرایس

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش خبرنگار صدای آمریکا در کنفرانس خبری روز چهارشنبه گفت: «ما به تهدید علیه شهروندان آمریکا و شرکایمان پاسخ می‌دهیم. کشورهای سراسر جهان، از جمله ایران، به خوبی میدانند که ما چنین تهدیدی را جدی می‌گیریم و آماده ایم تا در صورت نیاز، به آن قاطعانه پاسخ دهیم.»

اشاره ند پرایس به تهدید چهارشنبه از سوی سید محمود نبویان، نماینده مجلس شورای اسلامی بود. نبویان در واکنش به رأی پارلمان اتحادیه اروپا در مورد طبقه‌بندی کردن سپاه پاسداران بعنوان یک گروه تروریستی، گفته بود در صورت عملی شدن تصمیم اتحادیه، جمهوری اسلامی هم بریتانیا، فرانسه، آلمان، و اتحادیه اروپا را تروریست خواهد شناخت. نبویان اضافه کرده بود که «مدافعان ملت ایران و مدافعان مقاومت در منطقه می‌دانند با تروریستها چگونه مواجه شوند.»

به گفتهء پرایس، آمریکا و اتحادیه اروپا کاملاً هم‌نظرند که سپاه پاسداران حامی درجه یک تروریسم در جهان است، و در گذشته برای مقابله با آن همکاری کرده و در آینده هم این همکاری ادامه خواهد داشت.

پارلمان اروپا روز چهارشنبه به قطعنامه‌ای رای داد که در آن از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن می‌خواهد سپاه پاسداران را در فهرست تروریستی اتحادیه قرار دهند.

چارلی وایمرز، نماینده سوئدی تبار پارلمان اروپا، در توئیتی ابراز امیدواری کرد که گام بعدی اعضای این اتحادیه درخواست برای لغو مذاکرات برجام باشد.

تصمیم برای قرار دادن سپاه در فهرست تروریستی را کمیسیون اروپا باید بگیرد. انتظار می‌رود بریتانیا نیز در هفته‌های آینده سپاه را به فهرست تروریستی اضافه کند.

  • 16x9 Image

    گیتا آرین

    خبرنگار ارشد بخش فارسی صدای آمریکا، عمدتا ً متمرکز بر خبرهای مربوط به حوزه سیاست خارجی او حرفه خبرنگاری را از سال ۱۳۶۶ با کار در رادیو شروع کرد و در سال ۱۳۸۳ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG