لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۳۸

مقامات اندونزی: «لاشه هواپیمای مسافربری جی‌تی۶۱۰ پیدا شده است»


هواپیمای مسافربری پرواز «جی‌تی۶۱۰» اندونزی با ۱۸۹ سرنشین روز دوشنبه در آب‌های جاکارتا سقوط کرد.
هواپیمای مسافربری پرواز «جی‌تی۶۱۰» اندونزی با ۱۸۹ سرنشین روز دوشنبه در آب‌های جاکارتا سقوط کرد.

در ادامه عملیات جستجو سقوط هواپیمای مسافربری ۷۳۷ بوئینگ،‌ مقام‌های دولت اندونزی از شناسایی شدن محل احتمالی لاشه اصلی این هواپیما در آب‌های جاکارتا خبر دادند.

رئیس نیروهای مسلح اندونزی، اعلام کرد که براساس گزارش سازمان امداد و نجات اندونزی مبنی بر دریافت سیگنال‌هایی از زیر آب،‌ مختصات احتمالی بدنه اصلی هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ پیدا شده است.

هادی تیجاهجانتو گفت که بنا است یک تیم غواصی برای تایید این موضوع به منطقه اعزام شود. او اظهار امیدواری کرد که بدنه اصلی هواپیما در این منطقه کشف شود.

حادثه سقوط هواپیمای مسافربری در آب‌های جاکارتا در حالی رخ داد که گزارش‌ها حاکی از وجود نقص فنی در هواپیمای پرواز «جی‌تی ۶۱۰» اندونزی است.

پیش از این سازمان امداد و نجات اندونزی گزارش داده بود که ۲۶ کیسه حاوی بقایای قربانیان این هواپیما برای تعیین هویت به کارشناسان ارسال شده است. مقامات اندونزی گفته‌اند بعید است کسی زنده مانده باشد.​

پس از وقوع این حادثه «ادوارد سایریت» مدیر عامل شرکت «لاین ایر» درباره احتمال وجود «مشکل فنی» در این هواپیما گفته بود که این جت در پرواز قبلی خود یک «مشکل فنی داشت اما مهندسان پرواز آن را برطرف کرده بودند.»

این هواپیمای مسافربری خطوط هوایی «لاین ایر» با ۱۸۹ سرنشین روز دوشنبه ساعت ۶:۲۰ صبح (به وقت محلی) پرواز از جاکارتا به «پانگ‌کال‌پینانگ» داشت که تنها پس از ۱۳ دقیقه پرواز ارتباطش با باند فرودگاه قطع شد و به مقصد نرسید.

خطوط هوایی «لاین ایر» جاکارتا به عنوان خطوط ارزان قیمت هواپیمایی مطرح است و هواپیمای بوئینگ حادثه دیده تنها ۲ماه بود که در این خطوط هوایی پرواز می کرد.

سقوط هواپیمای پرواز «تی‌جی ۶۱۰» بدترین فاجعه هواپیمایی در اندونزی است. پیش از این در دسامبر۲۰۱۴ پرواز ایرآسیا که از «سورابایا» به «سنگاپور» می رفت در دریا سقوط کرد و تمام ۱۶۲ سرنشین آن کشته شدند.

در پی وقوع این حادثه نگرانی هایی در رابطه با ایمنی پروازهای اندونزی ایجاد شده است. این در شرایطی است که خطوط هوایی این کشور به تازگی از لیست سیاه اتحادیه اروپا و ایالات متحده خارج شده‌ است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG