لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

محدوده جستجوهای پرواز ۸۵۰۱ ایرآسیا گسترش می یابد


رئیس سازمان جستجو و نجات اندونزی می گوید که منطقه جستجو برای پیدا کردن لاشه هواپیمای ایرآسیا و سرنشینان آن در دریای جاوه گسترش می یابد. هنری بامبانک سوئلیستیو، این مطلب را در یک کنفرانس خبری در روز سه شنبه اعلام کرد.

تلاش ها برای پیدا کردن جعبه های سیاه هواپیمای پرواز ۸۵۰۱ ایرآسیا هنوز ادامه دارد. این هواپیما یکشنبه گذشته با ۱۶۲ سرنشین از سورابایا در اندونزی به سنگاپور می رفت که در دریای جاوه سقوط کرد.

خلبان آن هواپیما خواستار آن شده بود برای وارد نشدن به هوای توفانی، در ارتفاع بالاتری پرواز کند، اما مسوولان گفتند با آن در خواست به خاطر وجود هواپیماهای دیگر مخالفت شد. هنوز علت رسمی سقوط هواپیمای ایرآسیا اعلام نشده است.

سوئلیستیو گفت غواصان و تجهیزات زیر آبی بکار گرفته شده اند.

تیم های جستجو برای رسیدن به آنچه گمان می رود بخش انتهایی هواپیما (دم) باشد، با مشکل مواجه شده اند. در این بخش ضبط کننده اطلاعات پرواز (جعبه سیاه) قرار دارد.

کارشناسان استرالیایی به مقامات اندونزی برای تشخیص هویت اجساد کمک می کنند. از ۱۶۲ جسد سرنشینان هواپیما تاکنون ۳۷ جسد پیدا شده است.

روز دوشنبه در جاکارتا، دولت اندونزی شماری از مقامات هوانوردی این کشور را از کار معلق کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که مشخص شد هواپیمای ایرآسیا مجوز لازم برای پرواز در مسیر سورابایا به سنگاپور را در روز یکشنبه (روز سقوط) نداشته است.

وزارت حمل و نقل اندونزی گفت مجوز پرواز ایرآسیا در آن مسیر برای روزهای دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و شنبه بود. این وزارتخانه پرواز های ایرآسیا در آن مسیر را نیز به حالت تعلیق در آورده و تحقیقات جداگانه ای را در این باره انجام می دهد.

XS
SM
MD
LG