لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۲

کیوان صمیمی به اتهام «ارتباط با گروهک‌های ضدانقلاب» بازداشت شد


بازداشت کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار ۷۴ ساله

شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی اعلام کرد که کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، بازداشت شده و او را «از عناصر مرتبط» با سازمان مجاهدین خلق معرفی کرد.

بنا بر زیرنویس بخش خبری شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی در روز پنج‌شنبه ۳۱ فروردین، کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار پیش‌کسوت که به‌تازگی از زندان آزاد شده بود، بار دیگر بازداشت شد.

صدا و سیما در این گزارش که عصر پنج‌شنبه در زیرنویس شبکه خبر منتشر شد، ادعا کرده که آقای صمیمی را «عنصر مرتبط» با سازمان مجاهدین خلق است و اتهام او را «ارتباط دوباره با گروهک‌های ضدانقلاب خارج از کشور» عنوان کرده است.

جزئیات بیشتری از بازداشت کیوان صمیمی از جمله نهاد بازداشت‌کننده و محل نگهداری او منتشر نشده است.

حسن اسدی زیدآبادی، بازداشت این روزنامه‌نگار پیشکسوت را با برگزاری همایش مجازی «گفت‌وگو برای ایران» مرتبط دانسته است.

مصطفی نیلی، وکیل دادگستری نیز، با بیان این که «از طریق زیرنویس شبکه خبر متوجه بازداشت آقای کیوان صمیمی شدم» این واقعه را «بسیار شوکه‌کننده» دانست و در توییتی نوشت: «با فرزند ایشان تماس گرفتم که اطلاعی نداشتند و از من خبر بازداشت را شنیدند.

آقای نیلی «با توجه به اطلاع‌رسانی غیر معمول در مورد نحوه بازداشت» کیوان صمیمی و تماس نگرفتن او با خانواده، نسبت به وضعیت سلامت او ابراز نگرانی کرده است.

کیوان صمیمی روزنامه‌نگار ۷۴ ساله و مدیرمسئول مجله «نامه است که ششم بهمن ۱۴۰۱ از زندان آزاد شده بود.

او که بارها زندانی شده است، پس از آخرین آزادی‌اش، از بیانیه میرحسین موسوی برای برگزاری همه‌پرسی در ایران و تدوین قانون اساسی جدید حمایت کرد.

آقای صمیمی در ویژه‌برنامه «دستاوردها و چشم‌انداز جنبش زن زندگی آزادی» در صدای آمریکا در اواسط اسفند گفته بود که جنبش اعتراضی ایران زیر پوست شهر وجود دارد و مهم‌ترین دستاوردش احیای امید است.

کیوان صمیمی: جنبش اعتراضی زیر پوست شهر وجود دارد و دستاوردش احیای امید است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

XS
SM
MD
LG