لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۲

ارتش اسرائیل می‌گوید مجتمع آموزشی حماس در یکی از مناطق رفح را تخریب کرده است


تانک‌های ارتش اسرائیل در رفح. آرشیو
تانک‌های ارتش اسرائیل در رفح. آرشیو

تایمز اسرائیل به نقل از ارتش اسرائیل می‌گوید پایگاه موسوم به ابوسعید متعلق به گردان تل سلطان حماس به تصرف تیپ ۴۰۱ زرهی ارتش اسرائیل درآمده است.

ارتش اسرائیل می‌گوید در پایگاه حماس، دفتر محمود حمدان، فرمانده گردان تل سلطان، و یک انبار تسلیحات و چندین تونل را پیدا کرده‌اند.

ارتش اسرائیل روز یکشنبه سوم تیر گفت که یک مجتمع آموزش نظامی حماس در محله تل سلطان رفح در جنوب نوار غزه را تخریب کرده است. گزارش‌ها حاکی است که ارتش اسرائیل در حال بررسی و تخریب تونل‌های زیرزمینی حماس است.

نشریه تایمز اسرائیل به نقل از ارتش آن کشور نوشته که سربازان در پایگاه به دفتر یکی از فرماندهان حماس که مسئول شلیک راکتی تیپ رفح به اسرائیل و سربازان در غزه است حمله کردند. ارتش اسرائیل همچنین از حمله تیپ ۴۰۱ زرهی به یک محوطه آموزش نظامی دیگر در همان منطقه خبر داده و گفته که در آن محوطه هم به مقادیری سلاح، اسناد اطلاعاتی، و چند تونل‌ دیگردست یافته است.

ارتش اسرائیل در چند روز اخیر مناطقی در اردوگاه‌های «المغازی» و «البُریج» در نزدیکی رفح را گلوله‌باران کرده، که شمار زیادی زخمی برجا گذاشته است.

در خبری دیگر، حسن نصرالله، رهبر گروه شبه‌نظامی حزب الله لبنان، که هم‌زمان با جنگ در غزه، جبهه جدیدی علیه اسرائيل در شمال این کشور گشوده است، هشدار داد که در صورت وقوع جنگ بین اسرائيل و این گروه، به ادعای او، هیچ مکانی در اسرائیل امن نخواهد بود.

حزب الله لبنان و گروه شبه‌نظامی حماس تحت حمایت جمهوری اسلامی هستند.

جزئیات بیشتری درباره حمله روز یکشنبه ارتش اسرائیل به رفح گزارش نشده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG