لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۶

دارا هاول قهرمان اسنوبورد زنان


دارا هاول روی سکوی قهرمانی اسنوبورد اسلوپ استایل زنان - کیم لامار برنده مدال برنز هم کانادایی است
دارا هاول روی سکوی قهرمانی اسنوبورد اسلوپ استایل زنان - کیم لامار برنده مدال برنز هم کانادایی است
دارا هاول، قهرمان اسکی آزاد در مسابقه اسنوبورد اسلوپ استایل زنان، مدال طلای این رشته را که برای اولین بار در المپیک سوچی زنان در آن شرکت می کنند، تصاحب کرد.

رقبای خانم هاول دوین لوگان آمریکایی و کیم لامار کانادایی بودند که به ترتیب به مدال نقره و برنز دست یافتند.

با پیروزی دارا هاول، کانادا با نه طلا در صدر جدول برندگان مدال طلا جا گرفت. تا کنون نروژ و هلند هر کدام با هفت طلا در مقام دوم، و آمریکا و روسیه با شش طلا در مقام سوم جای دارند.

در رشته اسنوبورد هف پایپ یا حرکات نمایشی روی اسنوبورد مردان، شان وایت آمریکایی از رقیب سوئیسی عقب افتاد. از سال ۲۰۰۲، این اولین باری بود که کسی غیر از شان وایت، روی سکوی قهرمانی ایستاد. برنده مدال طلا یک سوئیسی به نام لوری پودلاتچیکف بود؛ و مدال های نقره و برنز را هم دو نوجوان ژاپنی به خانه بردند.

برنده مسابقه ده کیلومتر دوگانه زنان داریا دومراچوا از روسیه بود. در رشته هاکی روی یخ زنان، کانادایی ها به پیروزی رسیدند. از سال ۱۹۹۸ که زنان اجازه شرکت در این رشته را یافته اند، کانادایی ها سه مدال از چهار مدال طلا را درو کرده اند.

در رشته پرش اسکی زنان، سارا تاکاناشی دختر هفده ساله ژاپنی چشم به مدال طلا دوخته است. این نخستین باری است که زنان در رشته پرش اسکی در المپیک شرکت می کنند.

در المپیک زمستانی امسال، ۹۸ مدال طلا به زنان و مردان شرکت کننده در رشته های مختلف داده خواهد شد؛ که ۱۲ مدال بیشتر از تعداد مدال های المپیک چهار سال پیش در ونکوور است.
XS
SM
MD
LG