لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۲۴

یکشنبه در سوچی: رقابتهای المپیک ادامه دارد


جیمی اندرسن، قهرمان اسنوبورد زنان، دومین مدال طلای المپیک سوچی را برای آمریکا به ارمغان آورد.
جیمی اندرسن، قهرمان اسنوبورد زنان، دومین مدال طلای المپیک سوچی را برای آمریکا به ارمغان آورد.

تا این لحظه، نروژ و آمریکا با دو مدال طلا از دیگر کشورهای شرکت کننده در رقابت ها جلو هستند.

ورزشکارانی از آمریکا، اتریش و سوئیس سه مدال طلای اول روز یکشنبه مسابقات المپیک زمستانی سوچی را تصاحب کردند. این مسابقات امروز در هشت رشته ادامه یافت.

در مسابقات اسنوبورد زنان، جِیمی اندرسن آمریکایی با برتری در برابر رقبای فنلاندی و بریتانیایی اش به مدال طلا دست یافت. پیروزی خانم اندرسن یک روز بعد از آن بود که سیج کاتسنبرک اولین مدال طلای ورزش های زمستانی سوچی را در رشته اسنوبورد مردان دشت کرد.

روز یکشنبه همچنین ماتیاس مایر اتریشی در رشته اسکی آلپاین مردان، از اسکی بازان ایتالیایی و نروژی جلو زد و مدال طلای این رشته را از آن خود ساخت. باود میلر آمریکایی با رسیدن به مقام هشتم این رشته دوستدارانش را مأیوس کرد.

در رشته اسکی صحرانوردی سی کیلومتر مردان، داریو کولونی از سوئیس رقبای سوئدی و ونروژی اش را پشت سر گذاشت و به طلا دست یافت.

رقابت در رشته های پرش اسکی، اسکی دوگانه و پاتیناژ (اسکیت نمایشی)، لژ سواری و اسکیت سرعت امروز ادامه دارد.

تا این لحظه نروژی ها شش مدال را درو کرده اند و در صدر فهرست المپیک سوچی قرار دارند. اما از لحاظ تعداد مدال طلا، با قهرمانان آمریکایی با دو مدال برابری می کنند.

اسنوبورد سواری روی تپه امسال برای اولین بار به بازیهای المپیک زمستانی اضافه شد به این امید که بر شمار تماشاگران جوان مسابقات افزوده شود.

در مسابقات المپیک سوچی در مجموع ۹۸ مدال داده خواهد شد، که ۱۲ مدال بیشتر از دور قبلی المپیک در ونکوور کاناداست.
XS
SM
MD
LG