لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۱

اتحادیه نویسندگان هالیوود می‌گوید  «پیشنهاد تازه‌ای» از سوی نمایندگان  استودیوهای بزرگ دریافت کرده‌اند


اعتصاب در هالیوود
اعتصاب در هالیوود

اتحادیه نویسندگان هالیوود، روز جمعه ۲۰ مرداد اعلام کرد که پیشنهادی از سوی نمایندگان «استودیوهای بزرگ» دریافت کرده که نشانه‌ای از پیشرفت در بیش از ۱۰۰ روز اعتصاب است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، انجمن نویسندگان آمریکا اطلاع داد که ظرف هفته آینده و «پس از بررسی» به پیشنهاد اتحادیه تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون که در حال مذاکره از طرف شرکت‌هایی مانند والت دیزنی و نتفلیکس است، پاسخ خواهد داد.

مذاکره کنندگان انجمن نویسندگان آمریکا، چهارم ماه اوت برای نخستین بار ‌از زمان شروع اعتصاب سه ماهه نویسندگان هالیوود، با نمایندگان استودیوهای بزرگ درباره از سرگیری مذاکرات دیدار کردند. به گفته اتحادیه نویسندگان هیچ توافقی در این دیدار حاصل نشد.

اعتصاب نویسندگان هالیوود، در تاریخ ۲ ماه مه و پس از اینکه مذاکرات بین اتحادیه نویسندگان هالیوود و استودیوهای بزرگ به بن‌بست رسید، آغاز شد. مسائلی از جمله دستمزد، حداقل تعداد نویسندگان در تیم‌های نویسندگی و پرداخت‌های مربوط به بازپخش تولیدات، از موضوعات مورد مناقشه بود.

بازیگرانی نیز به نمایندگی از انجمن بازیگران سینما، در تاریخ ۱۴ ماه ژوئیه، به دلیل مسائل مربوط به دستمزد و هوش مصنوعی، دست به اعتصاب زدند که عملا تولید فیلم‌ و برنامه‌های تلویزیونی را متوقف کرد و بر روی کسب و کارهای مرتبط با این صنعت تاثیر گذاشت. از سال ۱۹۶۰ به بعد، این نخستین بار است که هر دو اتحادیه در اعتصاب به سر می‌برند.

XS
SM
MD
LG