لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۵

اعتصاب در هالیوود؛ مذاکرات نمایندگان «انجمن نویسندگان» با نمایندگان استودیوهای بزرگ بی‌نتیجه ماند


اعتصاب در هالیوود
اعتصاب در هالیوود

مذاکره کنندگان انجمن نویسندگان آمریکا روز جمعه ۱۳ مرداد، برای اولین بار ‌از زمان شروع اعتصاب سه ماهه نویسندگان هالیوود، با نمایندگان استودیوهای بزرگ درباره از سرگیری مذاکرات دیدار کردند. به گفته اتحادیه نویسندگان هیچ توافقی در این دیدار حاصل نشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، انجمن نویسندگان آمریکا در بیانیه‌ای که پس از جلسه روز جمعه منتشر شد، اعلام کرد که اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم و تلویزیون آمادگی دارد تا پیشنهادات خود را درباره حداقل حقوق تلویزیونی و بحث درباره هوش مصنوعی افزایش دهد، اما تمایلی برای مشارکت در مسائل مربوط به فیلمنامه‌نویسان و سایر پیشنهادات نشان نداده است.

در بیانیه انجمن نویسندگان آمده است: «علاوه بر پاسخ جامع اتحادیه تهیه کنندگان سینما و تلویزیون به پیشنهادات ما در همه زمینه‌های کاری، باید به مسائل ناشی از اعتصاب از جمله تمدید بیمه سلامت و تامین مالی بیشتر برای آن، بازگشت نویسندگان اعتصابی به کار و داوری اختلافات ناشی از اعتصاب نیز رسیدگی شود.»

از ماه مه، هزاران نفر از نویسندگان تلویزیونی و آثاری که توسط اعضای این انجمن‌ نوشته می‌شوند، به دلیل نگرانی در مورد حقوق و مزایا، و هوش مصنوعی که آینده شغلی آنها را به مخاطره انداخته است، اعتصاب کردند.

این اعتصاب در ماه ژوئیه با پیوستن ده‌ها هزار بازیگر عضو انجمن بازیگران گسترش یافت و تقریبا تمام تولیدات هالیوود را متوقف کرد.

از سال ۱۹۶۰ که رونالد ریگان، رئیس اتحادیه بازیگران بود، این اولین باری است که اتحادیه‌های نویسندگان و بازیگران همزمان اعتصاب می‌کنند.

XS
SM
MD
LG