لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۸

پلیس ضدتروریسم یونان: ۷ تن از جمله ۳ ایرانی به اتهام حمله به اهداف یهودی در آتن دستگیر شده‌اند


آرشیو
آرشیو

پلیس ضد تروریسم یونان روز پنجشنبه ۱۴ تیر با انتشار بیانیه‌ای از دستگیری ۷ تن به اتهام حمله به هتل و رستوران تحت مالکیت یک شهروند اسرائیلی و یک کنیسه در مرکز آتن طی سال جاری میلادی خبر داد.

طبق بیانیه، یک زن ۲۵ ساله یونانی، دو ایرانی ۴۶ ساله و ۳۶ ساله، و یک افغانی ۴۴ ساله به دلیل حمله با بمب آتش‌زا به هتل و رستوران تحت یک مالکیت شهروند اسرائیلی در روز ۲۶ اردیبهشت سال جاری دستگیر شده‌اند.

این چهار تن متهم به ایجاد حریقی شده‌اند که جان انسان‌ها را به خطر انداخت و همچنین با انگیزه‌های نژادپرستانه به اموال شهروندان غیریونانی آسیب وارد کرده‌اند.

بیانیه پلیس ضدتروریسم یونان می‌افزاید که طی حمله‌ای جداگانه در روز ٢٩ خرداد سال جاری، یک شهروند ۴۴ ساله یونانی و یک فرد ۲۶ ساله افغانستانی، سوار بر موتور در نزدیکی یک کنیسه در آتن با پرتاب مواد آتش‌زا به ورودی کنیسه مزبور باعث ایجاد حریق شدند. طبق بیانیه، یک شهروند ۳۰ ساله ایرانی نیز در همین ارتباط دستگیر شده است.

از جمله اتهام‌های این سه تن، آتش‌سوزی، حمل اسلحه و سرقت عنوان شده است.

پلیس ضد تروریسم یونان همچنین از کشف و ضبط شواهدی از جمله تلفن‌های همراه در یک اقامت گاه در آتن و همچنین در زندان خبر داده است.

پنج تن از دستگیرشدگان بازداشت و دو تن دیگر تحت محدودیت‌هایی تا زمان محاکمه آزاد شده‌اند.

پلیس یونان در اوایل فروردین ۱۴۰۲ نیز دو تن را به اتهام عضویت در یک گروه را دستگیر کرد که برای حمله به یک رستوران و کنیسه مزبور توطئه چیده بودند.

سازمان اطلاعات و عملیات ویژه اسرائیل، موساد، ضمن متهم کردن حکومت ایران به سازماندهی عملیات مزبور، یونان را به دلیل خنثی‌کردن این حمله تمجید کرده بود.

XS
SM
MD
LG