لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۶

تأیید خبر بازداشت یک مقام وزارت راه و شهرسازی ایران


ساختمان وزارت راه و شهرسازی
ساختمان وزارت راه و شهرسازی

معاون ابراهیم رئیسی با تأیید خبر دستگیری یکی از مقامات وزارت راه و شهرسازی می‌گوید که وزیر راه به دلیل «مشکل جسمی» سر کار نرفته است، اما به کار خود ادامه خواهد داد.

در پی انتشار گزارش‌هایی درباره بازداشت یکی از مقامات مسئول در وزارت راه، محمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری، روز چهارشنبه ۹ شهریور بدون ذکر نام فرد بازداشت‌شده گفت که در هر دستگاه و وزارت‌خانه‌ای «با هر فرد متخلف» برخورد می‌شود و «افراد دیگری هم بوده‌اند» که با روشن شدن تخلفشان برکنار شده‌اند.

هرچند در این گزارش به نام فرد بازداشت‌شده اشاره‌ای نشده است، اما در روزهای گذشته به دنبال انتشار توئیتی از سوی علی جعفری، مدیرکل حوزه وزارتی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر وجود گزارش‌هایی درباره دستگیری افراد خاطی، نام قاسم مکارم شیرازی بازرس ویژه و مشاور عالی وزیر راه و نوه ناصر مکارم شیرازی مرجع تقلید نزدیک به جمهوری اسلامی، بیش از پیش مورد اشاره قرار گرفته است.

ناصر مکارم شیرازی از مراجع سرشناس شیعی است که در زمینه واردات و تجارت انحصاری شهرت دارد و در سال‌های گذشته به او لقب «سلطان شکر» داده شده است.

حسینی با بیان این که با معاون پارلمانی وزارت راه صحبت کرده و مطلع شده که رستم قاسمی به خاطر «عمل پزشکی» سر کار نرفته بود، درباره احتمال برکناری و یا استعفای او گفت که از آغاز تشکیل دولت شایعاتی درباره تغییرات در کابینه وجود داشت، اما «دیدیم که در این یک سال این شایعات تحقق نیافت.»

پیش‌تر، یک عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از درخواست استیضاح چهار عضو کابینه رئیسی از جمله وزیر راه و شهرسازی خبر داده بود.

XS
SM
MD
LG