لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۵

چالش جدید جمهوریخواهان:‌ جذب رای کافی سنا برای طرح بیمه بهداشت و درمان 


میچ مک کانل رهبر اکثریت سنای آمریکا عاقبت از طرح خود برای برچیدن بیمه بهداشت و درمان دولت سابق آمریکا موسوم به اوباماکر پرده براشت. حال نوبت به چالش بعدی او رسیده است:‌ متقاعد ساختن تعداد کافی جمهوریخواهان به حمایت از طرخ خود برای جایگزین سازی بیمه بهداشت و درمان.

مک کانل روز پنجشنبه پس از هفته‌ها جلسه و مذاکره پشت درهای بسته به دنبال جلب حمایت سناتورهای جمهوریخواه محافظه‌کار و میانه‌رو برای رسیدن به یک زمینه مشترک، طرح خود را اعلام کرده است.

برچیدن بیمه بهداشت و درمان باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ و خواسته حزب جمهوریخواه آمریکا بود.

طرح جدید سنا برای بیمه بهداشت، برنامه خدمات درمانی اقشار کم‌درآمد را قطع و از نو اعلام می‌کند و مالیات افراد با درآمد بالاتر و همچنین صنایع بهداشت و درمان را که حدود ۲۰ میلیون آمریکایی را پوشش می‌داد، قطع می‌کند.

کمی پس از اعلام طرح ۱۴۲ صفحه‌ای بیمه، شماری از قانونگذاران جمهوریخواه درباره آن ابراز نگرانی یا تردید کردند. آقای مک کانل که امید دارد طرحش هفته آینده تایید شود گفته است آماده ایجاد تغییر و اصلاح در آن تا پیش از جلسه رای‌گیری سنا است.

دموکرات‌ها می‌گویند طرح پیشنهادی، در تلاش برای کاهش مالیات ثروتمندان، پوشش بیمه مردم را قطع کرده و مخارج آنان را افزایش می‌دهد.

چهار سناتور جمهوریخواهد تد کروز، رند پال، مایک لی، و ران جانسون با آن ابراز مخالفت کرده و گفته اند حاضرند درباره اش مذاکره کنند. آنان می‌گویند طرح جدید از ارائه وعده‌های جمهوریخواهان به مردم بازمانده است.

مجلس نمایندگان آمریکا پیشتر در ماه گذشته نسخه‌ای از طرح فوق را تایید کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG