لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۰

موج جدید همه‌گیری کرونا در آلمان: مرکل خواهان «تلاش ملی» برای بهبود اوضاع شد


آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان. آرشیو
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان. آرشیو

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا رو به افزایش است. در آلمان، تنها در روز سه‌شنبه ۲۹۴ نفر در این کشور به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند. آنگلا مرکل صدراعظم آلمان برای بهبود وضعیت خواستار «تلاش ملی» شده است.

روز چهارشنبه ۲۷ آبان مؤسسه رابرت کخ گزارش داد که موارد تایید شده، با افزایش موج چهارم همه‌گیری ویروس کرونا در اروپا، ۵۲ هزار و ۸۲۶ مورد افزایش یافته است.

این گزارش می‌گوید: از ۱۸ تا ۲۴ نوامبر موارد بستری بیمارستانی به دلیل ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در میان افراد ۱۸ تا ۵۹ سال به ازای هر صد هزار نفر، در میان کسانی که واکسینه نشده بودند، شش برابر بیشتر از واکسینه شده‌ها بوده است.

آنگلا مرکل وضعیت کشورش را «دراماتیک» دانست و خواستار فشار برای توزیع سریع‌تر واکسن‌های تقویتی شد و از کسانی که در مورد واکسیناسیون تردید دارند خواست تا نظر خود را تغییر دهند.

وی در کنگره شهرداران شهر‌های آلمان گفت: برای انتخاب اولین واکسن خیلی دیر نیست. هرکسی که واکسینه می‌شود از خود و دیگران محافظت می‌کند. او افزود که باید یک «تلاش ملی» برای توزیع انبوه واکسن‌های تقویت‌کننده واکسن در جریان باشد، زیرا حفاظت ارائه شده توسط واکسن‌ها شش ماه پس از دوز دوم کاهش می‌یابد.

با توجه به شرایط افزایش آمار مبتلایان، آمار درگذشتگان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا نیز در آلمان به طور مستمر در حال افزایش است به طوری که در روز گذشته ۲۹۴ نفر به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.

مقایسه داده‌های مبتلایان به ویروس کرونا در چند ایالت آلمان نشان می‌دهد که بیشترین تعداد ابتلا مربوط به کسانی است که واکسینه نشده بودند.

XS
SM
MD
LG