لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۷

اتریش دو میلیون فرد واکسینه نشده را قرنطینه می‌کند


آرشیو
آرشیو

اتریش، از این هفته تمامی کسانی را که واکسن نزده‌اند قرنطینه خواهد کرد. به این ترتیب هر فردی که واکسن نزده است تنها می‌تواند برای خرید مایحتاج روزانه، پیاده‌روی و رفتن به دانشگاه و مدرسه از خانه خارج شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این قرنطینه در آغاز تا روز ۲۴ نوامبر ( ۳ آذر) در این کشور ۸.۹ میلیون نفری اعمال خواهد شد، اما شامل کودکان زیر ۱۲ سال نمی‌شود چون واکسیناسیون این گروه سنی هنوز در مرحله آزمایشی است.

افراد واکسینه نشده‌ای که مقررات جدید را زیر پا بگذارند، تا هزار و ۴۵۰ یورو جریمه خواهند شد.

حدود ۶۵ درصد از جمعیت اتریش به طور کامل واکسینه شده‌اند. الکساندر شالنبرگ، صدراعظم اتریش گفت این آمار «به طور شرم‌آوری پایین» است.

دانش‌آموزانی که به مدرسه می‌روند فارغ از اینکه واکسینه شده‌اند یا نه موظف هستند هفته‌ای سه بار تست کرونا بدهند که دست‌کم یکی از آنها تست دقیق «پی سی آر» است.

از طرفی، هربرت کیکل، عضو حزب راستگرای افراطی «آزادی» متعهد شده است که «با تمامی ابزارهای قانونی که در اختیار دارد» با محدودیت‌های جدید مقابله کند.

او این محدودیت جدید را به زندانی کردن دو میلیون نفر «بدون ارتکاب اقدام اشتباه» تشبیه کرد.

اتریش، در هفته گذشته، به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت حدود ۸۹۴ مورد جدید ابتلا ثبت کرد که این به مراتب بالاتر از آمار آلمان است که ۳۰۳ مورد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ثبت کرده است.

XS
SM
MD
LG