لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۶

هجوم شهروندان روسیه به کرواسی برای تزریق واکسن مورد تأیید اتحادیه اروپا


آرشیو
آرشیو

شمار شهروندان روسیه که با هدف تزریق واکسن مورد تأیید اتحادیه اروپا راهی کشور کرواسی می‌شوند، افزایش یافته است. روسیه در هفته‌های گذشته با افزایش موارد ابتلا به کرونا دست به گریبان بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تعداد پروازها از روسیه به کرواسی در هفته‌های اخیر افزایش یافته است و مراکز واکسیناسیون در زاگرب مملو از افرادی است که به زبان روسی صحبت می‌کنند. در این کشور، خارجی‌ها نیز مانند شهروندان کرواسی می‌توانند واکسن رایگان دریافت کنند.

یکی از دلایل عمده افزایش سفر شهروندان روسیه به کرواسی برای واکسیناسیون، استقبال پایین شهروندان روسی از واکسن داخلی «اسپوتنیک وی» است.

واکسن اسپوتنیک روسیه هنوز مجوز مصرف اضطراری آژانس دارویی اروپا و سازمان بهداشت جهانی را ندارد و پس از چند هفته کشمکش بر سر نبود داده‌های کافی، سازمان بهداشت جهانی دوباره فرآیند بازنگری واکسن را از سر گرفته است.

ندا فرنسیچ وربان، مدیر بزرگترین مرکز واکسیناسیون زاگرب، به رویترز گفت که تنها در این ماه حدود هزار شهروند روس برای زدن واکسن به این مرکز مراجعه کردند و بیشتر خارجی‌هایی که برای تزریق واکسن به آن مرکز می‌روند اهل روسیه هستند.

نماینده یک آژانس مسافرتی در روسیه که تورهای مسافرتی به کرواسی برای واکسیناسیون ارائه می‌دهد به رویترز گفت که این تورها از ماه سپتامبر ارائه شده‌اند و اکنون روزانه پنجاه نفر متقاضی ثبت نام در آن هستند.

تور مسافرتی روسیه به کرواسی هزینه‌های پرواز، اقامت، بیمه درمانی، و انتقال به مرکز واکسیناسیون را دربرمی‌گیرد و قیمت‌ پایه آن ۳۶ هزار روبل کرواسی (۵۰۰ دلار) است.

XS
SM
MD
LG