لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۹

سازمان بهداشت جهانی: بیش از نیمی از تلفات کرونا در هفته اول نوامبر در اروپا گزارش شد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

آمار جدید سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در اروپا در هفته اول ماه نوامبر ۱۰ درصد افزایش داشت.

بر اساس داده‌های هفته جاری این سازمان، بیش از نیمی از ۴۸ هزار مورد مرگ ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در جهان در این دوره زمانی در اروپا گزارش شده است.

به گزارش نیویورک تایمز، بیشترین شمار تلفات ناشی از کرونا در روسیه ثبت شده که در هفته‌های اخیر رکوردشکن بوده و پس از آن کشورهای اوکراین و رومانی قرار دارند.

سازمان بهداشت جهانی در گزارشی اعلام کرده است که شمار مبتلایان جدید در کشورهای روسیه، بریتانیا و ترکیه، بالاترین میزان را داشته است.

در گزارش این نهاد بهداشتی همچنین آمده است که اروپا حدود دو سوم از ۳.۱ میلیون مورد جدید گزارش شده در جهان را در هفته اول نوامبر به خود اختصاص داده است.

در آلمان، که حدود ۶۷ درصد از جمعیت خود را به طور کامل واکسینه کرده است، روزانه ده‌ها هزار مورد جدید گزارش می‌شود که این میزان افزایش، از زمان شروع همه گیری بی سابقه بوده است.

در هلند، که حدود ۶۸ درصد از جمعیت خود را واکسینه کرده است، کارشناسان بهداشتی در فکر اعمال محدودیت‌های بیشتر برای مهار کرونا هستند و این ماه دوباره استفاده از ماسک در مکان‌های بسته را اجباری کردند.

در بریتانیا، که دولت به تزریق دز یادآور سرعت بخشیده، قرار است واکسن برای کارکنان بخش درمان اجباری شود. مقامات بریتانیا گفته‌اند در صورت لزوم، محدودیت‌های بیشتری برای مهار ویروس اعمال خواهد شد.

XS
SM
MD
LG