لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۵

نامزد جمهوریخواهان در گران‌ترین انتخابات کنگره در ایالت جورجیا برنده شد


کرن هندل کاندیدای جمهوریخواه (چپ) توانست بر جان اوسوف کاندیدای دموکرات و جوان انتخابات با اختلاف تنها ۴ درصد پیروز شود.
کرن هندل کاندیدای جمهوریخواه (چپ) توانست بر جان اوسوف کاندیدای دموکرات و جوان انتخابات با اختلاف تنها ۴ درصد پیروز شود.

در حالیکه انتخاب یک کرسی کنگره آمریکا در ایالت جورجیا، توجه تحلیلگران سیاسی آمریکا را به خود جلب کرده بود، یک جمهوریخواه توانست در رقابتی نزدیک بر رقیب دموکرات خود پیروز شود.

کرن هندل جمهوریخواه ۵۶ ساله توانست بر رقیب جمهوریخواه خود جان اوسوف تنها با اختلاف ۱۳ هزار رای پیروز شود.

رای دهندگان در حومه شمالی آتلانتا در ایالت جورجیای آمریکا روز سه شنبه در حالی برای انتخاب یک عضو مجلس نمایندگان به پای صندوق رای رفتند که از سال ۱۹۷۹ تاکنون این کرسی مجلس نمایندگان جورجیا در اختیار حزب جمهوریخواه بود.

رقابت دو نماینده فوق در ششمین منطقه نمایندگی جورجیا به محلی برای نزاع سیاسی ملی و آزمایشی برای محبوبیت و قدرت جمهوریخواهان در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ بدل شده بود.

۱۷ ماه دیگر در آمریکا انتخابات میان دوره ای برای انتخاب اعضای مجلس نمایندگان و یک سوم کرسی های سنا برگزار می شود. برگزاری انتخابات در ایالت های مختلف آمریکا تا آن زمان می تواند نشانه ای از گرایش رای دهندگان برای انتخابات نوامبر ۲۰۱۸ باشد.

حوزه ششم دارای نماینده کنگره در جورجیا یک منطقه بانفوذ و جمعیتی تحصیلکرده است که پیشتر نیوت گینگریچ سخنگوی سابق مجلس نمایندگان، جانی آیزکسون سناتور فعلی جورجیا، و تام پرایس که در ماه فوریه استعفا داد را روانه دولت کرده است.

جان اوسوف رقیب خانم هندل که تنها ۳۰ سال دارد، توانسته بود با حمایت بالای دموکرات ها حدود ۲۳ میلیون دلار پول برای کارزار انتخاباتی خود جمع کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG