لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۰

طرح ۱۰ عضو مجلس نمایندگان آمریکا برای تحریم حماس


الیوت انگل نماینده دموکرات مجلس نمایندگان از جمله پیشنهاد دهندگان این طرح است.
الیوت انگل نماینده دموکرات مجلس نمایندگان از جمله پیشنهاد دهندگان این طرح است.

الیوت انگل عضو ارشد دموکرات مجلس نمایندگان به همراه ۹ نماینده دیگر، درخواست تحریم گروه حماس و حامیان مالی آن از جمله ایران را مطرح کرده است.

روزنامه الشرق الاوسط روز دوشنبه ۲۹ خرداد به نقل از آقای اِنگل نوشت که این طرح حدود بیست روز پیش ارایه شد و در آن به قطر و ایران به عنوان حامیان مالی حماس اشاره شده است.

آقای اِنگل که از اعضای ارشد کمیته امور خارجی این مجلس نیز هست، به الشرق الاوسط گفت در این طرح از قطر به عنوان کشوری که حامی مالی حماس است، یاد شده و همچنین ایران نیز بخشی از آن است چون حکومت روحانیون تهران از حماس با کمک مالی و نظامی حمایت می کنند.

این نماینده ارشد مجلس نمایندگان ایران را مرکز حمایت تروریسم منطقه ای نامید که اگر به همراه روسیه از بشار اسد حمایت نمی کردند، رژیم اسد تاکنون کنار رفته بود.

پیشنهاد این طرح باید به تصویب مجلس نمایندگان و سنا برای تبدیل شدن به قانون برسد. پیشنهاد دهندگان از پرزیدنت ترامپ خواسته اند ظرف ۱۲۰ روز بعد از تصویب و اجرای قانون، گزارشی از افراد و گروه های حامی حماس به کنگره ارایه کند.

طرح آقای اِنگل و همکارانش پس از آن مطرح شده که سنای آمریکا هفته پیش تصویب کرد که ایران به خاطر فعالیت موشکی، حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر مورد تحریم های جدیدی قرار بگیرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG