لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۰

همدردی هنرمندان جهان به تیراندازی در کلوب همجنسگرایان فلوریدا


تیراندازی مرگباری که حدود ۵۰ کشته و ۵۳ زخمی به جا گذاشت.
تیراندازی مرگباری که حدود ۵۰ کشته و ۵۳ زخمی به جا گذاشت.

یکشنبه صبح کلوب همجسنگرایان پالس در اورلاندوی فلوریدا شاهد حادثه ای بود که دل مردم دنیا را به درد آورد. تیراندازی مرگباری که ۴۹کشته و ۵۳ زخمی به جا گذاشت.

کلوب پالس توسط باربارا پوما راه اندازی شد برای گرامیداشت یاد برادرش جان که همجنسگرا بود. در وبسایت پالس نوشته شده که در خانواده محافظه کار ایتالیایی آنها همجنسگرایی پذیرفته شده نبود "اما جان توانست این عدم پذیرش را به عشق تبدیل کند."

هزاران توییت در این مورد زده شده با هشتگ هایی مانند​ #PrayforOrlando و​#Pulse که عمدتا ساده و از سر اطلاعرسانی و یا ابراز همدردی بود. اما رفته رفته این اطلاعرسانی تبدیل به پیام هایی با مضمون عشق شد. هشتگ #loveislove کم کم جای هشتگ های قبلی را گرفت.

از جمله انریکه ایگلاسیاس، خواننده مشهور اسپانیایی-آمریکایی که در فلوریدا درس خوانده و خانه دارد.

ایگلاسیاس تصویر قلبی شکسته را بر نقشه فلوریدا توییت کرده و نوشته قلبم برای اورلاندو شکسته و فکرم با تمام کسانی است که این حادثه خشونت بار مسخره زندگیشان را تحت تأثیر قرار داده است.

ادل خواننده پرآوازه بریتانیایی کنسرت دیشب خود در بلژیک را به همه کسانی تقدیم کرد که در کلوب اورلاندو حاضر بودند.

​ریکی مارتین یکی دیگر از چهره های مشهور موسیقی لاتین نوشته من همجنسگرا هستم و واهمه ای ندارم . عشق غالب است.

ادم لمبرت خواننده و ترانه سرای آمریکایی نوشته فکرم با خواهران و برادرانم در اورلاندو است. روحشان قرین آرامش.

لیدی گاگا می گوید رویای دنیایی را می بیند که در آن مردم از چنین خشونت هایی جلوگیری کنند و در توییتی دیگر نوشته عشق نقطه مقابل نفرت است.

کوئین لطیفه توییت کرد برای اینکه کسی باشی مجبور نیستی کسی را بکشی چون در این صورت هیچ خواهی بود.

مدونا در اینستاگرام ضمن ابراز همدردی نوشته نمی توانید به نام خدا و دین ، خشونت ، نفرت و تبعیض را توجیه کنید.

التون جان که خود همجسنگراست و برای حمایت از حقوق دگرباشان جنسی تلاش می کند ضمن ابراز همدردی با قربانیان تیراندازی اورلاندو جمله ای از مارتین لوتر کینگ را توییت کرده و نوشته تاریکی نمی تواند تاریکی را از بین ببرد. تنها روشنایی می تواند. تنفر، نمی تواند تنفر را از بین ببرد. تنها عشق می تواند.

بسیاری از چهره ها نیز خواستار کنترل سلاح شدند.

از جمله جولیان مور که در توییتر از مردم خواست تا با نماینده های خود در دولت تماس بگیرند و خواستار اقدام در رابطه با کنترل سلاح شوند. مور نوشته چند نفر باید کشته شوند تا اقدامی در این زمینه انجام دهیم.

جان لجند هم در توییتر نوشت چه زمان برای پایان دادن به چنین کشتاری اقدام خواهیم کرد.

الن دجنرس ، چهره مشهور تلویزیونی که در سال ۱۹۹۷ اعلام کرد همجسنگراست و در سال ۲۰۰۸ با شریک زندگی اش ازدواج کرد در واکنش به تیراندازی مرگبار اورلاندو تنها نوشت شیون.

XS
SM
MD
LG