لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۴

آخرین خبرها از تیراندازی در کلوب شبانه همجنسگرایان اورلاندو

شهردار اورلاندو در ایالت فلوریدا در جنوب شرقی آمریکا گفت در تیراندازی اوایل صبح یکشنبه در کلوب شبانه همجنسگرایان در اورلاندو دست کم ۵۰ نفر کشته و ۵۳ نفر نیز مجروح شده اند. داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت. اخبار مربوط به این حادثه را از این بلاگ زنده دنبال کنید.

در پی تیراندازی خونین در کلوب شبانه همجنسگرایان در اورلاندو بسیاری از چهره ها نیز خواستار کنترل سلاح شدند. از جمله جولیان مور که در توییتر از مردم خواست تا با نماینده های خود در دولت تماس بگیرند و خواستار اقدام در رابطه با کنترل سلاح شوند. مور پرسیده: چند نفر باید کشته شوند تا اقدامی در این زمینه انجام دهیم. جان لجند هم در توییتر نوشت: چه زمان برای پایان دادن به چنین کشتاری اقدام خواهیم کرد؟

ریکی مارتین یکی دیگر از چهره های مشهور موسیقی لاتین در توئیتر خود نوشته من همجسنگرا هستم و واهمه ای ندارم . عشق غالب است. ادم لمبرت خواننده و ترانه سرای آمریکایی هم نوشته است: فکرم با خواهران و برادرانم در اورلاندو است. روحشان قرین آرامش.

چهره های مشهور دنیای هنر و سرگرمی هم با قربانیان تیراندازی در کلوب شبانه همجنسگرایان در اورلاندو ابراز همدردی کردند، از جمله انریکه ایگلاسیاس، خواننده مشهور اسپانیایی-آمریکایی که در فلوریدا درس خوانده و خانه دارد.

ایگلاسیاس تصویر قلبی شکسته را بر نقشه فلوریدا توییت کرده و نوشته قلبم برای اورلاندو شکسته و فکرم با تمام کسانی است که این حادثه خشونت بار مسخره زندگیشان را تحت تأثیر قرار داده.

به گزارش رویترز، داعش مسئولیت حمله خونین به کلوب همجنسگرایان در اورلاندوی آمریکا را بر عهده گرفت. از سوی دیگر پلیس اعلام کرده است که تیرانداز پیش از حمله به پلیس زنگ زده و با ابوبکر البغدادی رهبر داعش اعلام همبستگی کرده بود.

رئیس جمهوری آمریکا در انتهای سخنان خود در واکنش به تیراندازی در کلوب شبانه همجنسگرایان در اورلاندو گفت: "ما باید چهره تنفر و خشونت را کنار بگذاریم و علیه کسانی که ما را مورد تهدید قرار می دهند، یکپارچه باشیم."

رئیس جمهوری آمریکا گفت که تیراندازی خونین در کلوب همجنسگرایان در اورلاندو بدترین حادثه تیراندازی در تاریخ آمریکاست. او گفت که این حادثه یادآور آن است که چقدر راحت کسی می تواند اسلحه تهیه کند و به مردم حاضر در یک باشگاه، کلیسا و سینما تیراندازی کند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه بیانیه خود در واکنش به تیراندازی خونین در کلوب شبانه همجنسگرایان در اورلاندو گفت: "این یک روز تلخ برای همه ما و همه دگرباشان بود. آن محل نه تنها یک کلوب بلکه محلی برای گردهمایی و حس اتحاد بود."

رئیس جمهوری آمریکا از تلاش پلیس و ماموران اورژانس که به سرعت وارد عمل شدند تقدیر کرد. به گفته آقای اوباما اگر عملکرد خوب این ماموران نبود، تلفات حادثه بیشتر میشد.

آقای اوباما گفت که به شهردار اورلاندو تسلیت گفته و اعلام کرده است که از هیچ کمکی به شهر اورلاندو برای رسیدگی به این حادثه دریغ نخواهد شد.

باراک اوباما گفت که در تحقیقات درباره این تیراندازی باید روشن شود که این اقدام با گروههای تروریستی ارتباط داشته یا نه.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG