لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۵

کاهش احتمال ارتباط تروریسم با ناپدید شدن هواپیما


رئیس پلیس بین المللی – اینترپل – می گوید به نظر نمی رسد ناپدید شدن هواپیمای مالزیایی به تروریسم ارتباط داشته باشد.

رونالد نوبل، دبیرکل اینترپل، روز سه شنبه گفت اطلاعات جدید درباره دو مرد ایرانی که از گذرنامه های مسروقه برای سوار شدن به هواپیما استفاده کردند، از احتمال تروریسم به عنوان توضیحی برای حادثه می کاهد.

اینترپل عکس هایی را منتشر کرده است که این دو مرد را هنگام سوار شدن به هواپیما در یک زمان نشان می دهد. آنها، نورمحمد پوری، ۱۹ ساله، و سید محمد رضا دلاور، ۲۹ساله، معرفی شده اند.

بازرس پلیس مالزی می گوید مرد ۱۹ ساله احتمالا سعی داشت به آلمان مهاجرت کند. با توجه به بررسی های پیشینه او، عقیده بر این است که احتمالا عضو هیچ گروه تروریستی نبوده است.

هویت مرد دیگر در دست تحقیق است. اما این تحول احتمال همکاری آنها به عنوان بخشی از یک توطئه تروریستی را کاهش می دهد.

بوئینگ ۷۷۷ خطوط هوایی مالزی، که عازم پکن بود، روز شنبه حدود یک ساعت پس از ترک کوالالامپور، ناگهان، بدون این که درخواست کمک کرده باشد، از صفحه رادار ناپدید شد.

جستجو برای هواپیما روز سه شنبه گسترش یافت، در حالی که بستگان ۲۳۹ مسافر و سرنشین برای برخورد با خبرهای بد آماده می شوند.

ده ها کشتی و هواپیما که در عملیات جستجو شرکت دارند، تاکنون نتوانسته اند هیچ نشانه ای از هوپیما یا باقیمانده های آن پیدا کنند.

مقامات مالزی سناریوهای گوناگونی را در باره آنچه ممکن است موجب سقوط جت شده باشد بررسی کرده اند، از جمله انفجار، ربودن، اشتباه خلبان یا نقص فنی.
یک کارشناس هواپیمایی و خلبان سابق هواپیماهای بازرگانی و نظامی یه صدای آمریکا گفت یافتن لاشه هواپیما و قطعات آن در روشن شدن علت سقوط مهم است.
XS
SM
MD
LG