لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۱

ویتنام: اثری از هواپیمای ناپدید شده مالزیایی نیست


یک کشتی گارد مرزی ویتنام پیش از عملیات جستجو برای یافتن اثری از هواپیمای ناپدید شده مالزی - ۹ مارس ۲۰۱۴
یک کشتی گارد مرزی ویتنام پیش از عملیات جستجو برای یافتن اثری از هواپیمای ناپدید شده مالزی - ۹ مارس ۲۰۱۴
مقامات ویتنام می گویند پس از جستجوی شبانه هنوز نتوانسته اند باقیمانده احتمالی هواپیمای مالزیایی ناپدید شده در بامداد شنبه را پیدا کنند. آنها گفته بودند عصر یکشنبه موقعیت بخشی از بقایای هواپیما را پیدا کردند.

جت مسافربری مالزیایی ۲۳۹ سرنشین داشت. مسوولان ویتنامی می گویند با یک هواپیما که در ارتفاع پایین پرواز می کرد، آنچه به نظرشان درِ هواپیمای ناپدید شده بود را روز یکشنبه در ۹۰ کیلومتری جنوب آب های یک جزیره ویتنام پیدا کردند. اما مقامات روز دوشنبه گفتند ۶ هواپیما و ۷ کشتی که برای یافتن اثری از هواپیما اعزام شده بودند، چیزی پیدا نکردند.

پیشتر در روز یکشنبه مقامات گفتند تصاویر رادار نشان می دهد که این هواپیما قبل از ناپدید شدن بدون هیچ توضیحی احتمالا مسیر بازگشت را در پیش گرفته بود.

رئیس نیروی هوایی مالزی جزئیات بیشتری در مورد جهت بوئینگ ۷۷۷ که قرار بود از کوالالامپور به پکن برود، یا اینکه چقدر از مسیر اصلی خود دور شده بود، ارائه نداد.

پلیس تایلند روز یکشنبه گفت در مورد دو گذرنامه دزدی اروپایی که گفته می شود در تایلند از آنها برای خرید بلیط در این پرواز استفاده شده بود تحقیق می کند.

اسامی دو اروپایی به نام های کریستین کوزل، اتریشی، و لوییگی مارالدی، ایتالیایی، در فهرست مسافران پرواز قرار داشتند اما هیچکدامشان مسافر هواپیما نبودند. گذرنامه هر دوی آنها طی دو سال گذشته در تایلند به سرقت رفته بود.

مالزی در مورد احتمال یک اقدام تروریستی در این پرواز تحقیقی را آغاز کرده است. ایالات متحده آمریکا نیز پلیس فدرال آمریکا - اف بی آی - را برای کمک به مالزی اعزام کرده است.

وزیر حمل و نقل مالزی گفت مقامات در مورد هویت دو مسافری که با اسناد مشکوک به پرواز راه یافتند تحقیق می کند.

هواپیمای مالزیایی یک ساعت پس از پرواز از کوالالامپور، در هوای خوب، از صفحه رادار ناپدید شد. بیشتر مسافران چینی بودند.

بوئینگ ۷۷۷ یک هواپیمای ایمن است که در آخرین سانحه آن ۳ نفر در پرواز خطوط آسیانا در فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو کشته شدند. در آن حادثه که ژوئیه ۲۰۱۳ رخ داد گمان می رود اشتباه خلبان علت حادثه بوده است.
XS
SM
MD
LG