لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۸

تشکیل پرونده قضایی برای دبیرکل سازمان معلمان ایران


طاهره نقی‌ئی، دبیرکل سازمان معلمان ایران
طاهره نقی‌ئی، دبیرکل سازمان معلمان ایران

سخنگوی سازمان معلمان ایران از «تشکیل پرونده قضایی» برای طاهره نقی‌ئی، دبیرکل این سازمان، و ضبط وسائل شخصی و ارتباطی او خبر داده است.

به گزارش وب‌سایت و کانال تلگرامی «سخن معلم» که به پوشش اخبار و تحولات صنفی معلمان می‌پردازد، محمد داوری، سخنگوی این سازمان، گفت که «ماموران امنیتی» با حضور در منزل خانم نقی‌ئی، پس از بازرسی، «لپ تاپ و موبایل و فلش شخصی» او را با خودشان برده‌اند.

به گفته آقای داوری، پرونده قضایی طاهره نقی‌ئی به اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی و خارجی» و همچنین «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳ شهید مقدس (امنیت) تهران تشکیل شده است.

به نوشته«پایگاه تحلیلی - خبری سازمان معلمان ایران»، صبح روز سه‌شنبه بیست و دوم فروردین‌، «چهار مامور» با حکم «بازرسی از منزل و ضبط وسایل الکترونیک شخصی» به منزل طاهره نقی‌ئی رفته و پس از تفتیش و بردن وسایل او، اعلام کرده‌اند «ظرف پنج روز دیگر باید به دادسرای اوین مراجعه کند.»

بر این اساس، به رغم اصرار طاهره نقی‌ئی برای «صورت‌جلسه کردن» و دادن «رسید موارد ضبط شده»، ماموران حاضر در منزل، نپذیرفته‌اند.

سازمان معلمان ایران از جمله نهادهای سالیان اخیر در زمینه پیگیری مطالبات معیشتی و مدنی معلمان است.

به گفته سخنگوی این سازمان، طاهره نقی‌ئی پس از «اطلاع تلفنی» روز ۲۹ فروردین‌ به «دادسرای اوین» مراجعه کرده و به دلیل «همراهی نکردن وکیل ایشان بخاطر تداخل کاری» به پرسش‌ها پاسخ نداده و هرگونه پاسخ را منوط به حضور وکیل کرده است.

به گفته محمد داوری، بیشتر پرسش‌ها از طاهره نقی‌ئی مربوط به «توئیت‌ها، بیانیه‌ها، و مطالب منتشر شده در کانال تلگرامی سخن معلم» بوده و او اکنون با «قرار کفالت» آزاد است.

معلمان از جمله اصناف معترض نسبت به وضعیت معیشتی و مدنی طی سالیان گذشته بوده‌اند که همواره با احضار، بازداشت و برخوردهای امنیتی دستگاه‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی روبرو شده‌اند.

صدای آمریکا در گزارش‌های متعدد به مشکلات صنفی فرهنگیان کشور پرداخته است.

اجرای نادرست و دیرهنگام قانون رتبه‌بندی معلمان، دیرکرد در پرداخت‌های آنها، و نحوه اجرای سبب بروز نارضایتی‌ها و اعتراضات گسترده شده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG