لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۷

تشکیل پرونده قضایی برای دبیرکل سازمان معلمان ایران


طاهره نقی‌ئی، دبیرکل سازمان معلمان ایران

سخنگوی سازمان معلمان ایران از «تشکیل پرونده قضایی» برای طاهره نقی‌ئی، دبیرکل این سازمان، و ضبط وسائل شخصی و ارتباطی او خبر داده است.

به گزارش وب‌سایت و کانال تلگرامی «سخن معلم» که به پوشش اخبار و تحولات صنفی معلمان می‌پردازد، محمد داوری، سخنگوی این سازمان، گفت که «ماموران امنیتی» با حضور در منزل خانم نقی‌ئی، پس از بازرسی، «لپ تاپ و موبایل و فلش شخصی» او را با خودشان برده‌اند.

به گفته آقای داوری، پرونده قضایی طاهره نقی‌ئی به اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی و خارجی» و همچنین «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳ شهید مقدس (امنیت) تهران تشکیل شده است.

به نوشته«پایگاه تحلیلی - خبری سازمان معلمان ایران»، صبح روز سه‌شنبه بیست و دوم فروردین‌، «چهار مامور» با حکم «بازرسی از منزل و ضبط وسایل الکترونیک شخصی» به منزل طاهره نقی‌ئی رفته و پس از تفتیش و بردن وسایل او، اعلام کرده‌اند «ظرف پنج روز دیگر باید به دادسرای اوین مراجعه کند.»

بر این اساس، به رغم اصرار طاهره نقی‌ئی برای «صورت‌جلسه کردن» و دادن «رسید موارد ضبط شده»، ماموران حاضر در منزل، نپذیرفته‌اند.

سازمان معلمان ایران از جمله نهادهای سالیان اخیر در زمینه پیگیری مطالبات معیشتی و مدنی معلمان است.

به گفته سخنگوی این سازمان، طاهره نقی‌ئی پس از «اطلاع تلفنی» روز ۲۹ فروردین‌ به «دادسرای اوین» مراجعه کرده و به دلیل «همراهی نکردن وکیل ایشان بخاطر تداخل کاری» به پرسش‌ها پاسخ نداده و هرگونه پاسخ را منوط به حضور وکیل کرده است.

به گفته محمد داوری، بیشتر پرسش‌ها از طاهره نقی‌ئی مربوط به «توئیت‌ها، بیانیه‌ها، و مطالب منتشر شده در کانال تلگرامی سخن معلم» بوده و او اکنون با «قرار کفالت» آزاد است.

معلمان از جمله اصناف معترض نسبت به وضعیت معیشتی و مدنی طی سالیان گذشته بوده‌اند که همواره با احضار، بازداشت و برخوردهای امنیتی دستگاه‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی روبرو شده‌اند.

صدای آمریکا در گزارش‌های متعدد به مشکلات صنفی فرهنگیان کشور پرداخته است.

اجرای نادرست و دیرهنگام قانون رتبه‌بندی معلمان، دیرکرد در پرداخت‌های آنها، و نحوه اجرای سبب بروز نارضایتی‌ها و اعتراضات گسترده شده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG