لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۰

معلمان قراردادی: ۶ ماه است حقوق نگرفته‌ایم


اعتراضات معلمان (آرشیو)
اعتراضات معلمان (آرشیو)

گروهی از معلمان با «قرارداد کار معین» در وزارت آموزش و پرورش می‌گویند که از مهر ۱۴۰۱ تا فروردین ۱۴۰۲ حقوقی دریافت نکرده‌اند.

قرارداد کار معین قراردادی است که برای انجام یک عمل مشخص امضا می‌شود که زمان دقیق پایان آن مشخص نیست.

«شبکه شرق» روز دوشنبه به نقل از این معلمان نوشت که حتی در اسفند نیز از واریز عیدی آن‌ها خبری نشد و این موضوع باعث مشکلات فراوان در گذران زندگی آن‌ها شده است و «حتی گاهی اوقات برای تامین هزینه‌های رفت و آمد باید از بستگان و خانواده پول قرض بگیریم.»

این در شرایطی است که در اسفند ماه ۱۴۰۱ حقوق معلمان استخدامی آموزش و پرورش نیز در روز ۲۹ اسفند و تنها ساعاتی مانده به آغاز سال جدید، آن هم به صورت ناقص واریز شد.

ولی با این که در این مورد ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، محمد مخبر معاون اول خود را مامور رسیدگی به این موضوع کرد ولی به پرداخت نشدن حقوق معلمان قراردادی اشاره‌ای نکرد.

البته در ۱۰ فروردین ماه، چهارماه حق التدریس معلمان و دو ماه حقوق معلمان خرید خدمت آموزشی به آنان پرداخت شد ولی باز هم اقدامی در مورد حقوق معلمان قراردادی انجام نشده است.

گفتنی است که محمد مخبر در نامه‌ای به رئیسی «قصور» وزارت آموزش و پرورش را منجر به تاخیر در پرداخت حقوق اسفندماه و عدم واریز معوقات رتبه بندی اعلام کرد. همین موضوع باعث استعفای یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش، شد؛ استعفایی که رئیسی روز ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ آن را پذیرفت و رضا مرادصحرایی، رئیس دانشگاه فرهنگیان، را با حفظ سمت به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش منصوب کرد.

معلمان قراردادی اکنون خواستار مشخص شدن زمان واریز شش ماه حقوق پرداخت نشده و عیدی خود هستند.

XS
SM
MD
LG