لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۰

محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان، بار دیگر بازداشت شد


محمد حبیبی، فعال صنفی معلمان (آرشیو)
محمد حبیبی، فعال صنفی معلمان (آرشیو)

همسر محمد حبیبی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران، از بازداشت او به وسیله وزارت اطلاعات و انتقالش به بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داد.

به نوشته همسر این فعال صنفی معلمان، ماموران اطلاعات همراه با محمد حبیبی به منظور تفتیش به منزل این زوج مراجعه کرده‌اند.

خدیجه پاک‌ضمیر از فحاشی ماموران اطلاعات به این زوج در حین تفتیش خانه و ضرب و شتم همسرش به وسیله نیروهای امنیتی در مسیر انتقال به زندان خبر داد.

خدیجه پاک‌ضمیر در پیامی توئیتری با اشاره به تماس تلفنی همسرش از بند ۲۰۹ زندان اوین، نوشته که محمد حبیبی در اتومبیل و حین انتقال به زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

او پیشتر در توئیتی نوشت که ماموران اطلاعات غرب تهران محمد حبیبی را ظهر چهارشنبه، ۱۶ فروردین، در مدرسه محل کارش بازداشت کردند.

بنا بر اعلام شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ، اتهامات مطرح‌شده علیه سخنگوی کانون صنفی معلمان، «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» ذکر شده است.

این شورای صنفی، شاکی محمد حبیبی را وزارت اطلاعات معرفی کرده است.

محمد حبیبی بهمن‌ ماه گذشته پس از حدود ۱۰ ماه حبس از زندان آزاد شده‌بود.

او تاکنون بارها به دلایل مطالبات صنفی بازداشت و زندانی شده است.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی، بازداشت محمد حبیبی را در راستای ارعاب معلمان و سرپوش گذاشتن بر تخلف وزارت آموزش و پرورش در پرداخت ناقص حقوق معلمان دانستند.

داریوش معمار، روزنامه‌نگار، با اشاره به این موضوع نوشته است:

محمد حبیبی در داخل زندان هم به اعتراضات مدنی خود ادامه داده است. او از جمله ۱۳ زندانی بود که آذرماه گذشته در بیانیه‌ای، به اعدام محسن شکاری، معترض بازداشت‌شده، اعتراض کرد.

XS
SM
MD
LG