لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۴

فائزه هاشمی رفسنجانی از ادامه تحریم سپاه پاسداران حمایت کرد


فائزه هاشمی
فائزه هاشمی

فائزه هاشمی رفسنجانی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی از بنیانگذاران جمهوری اسلامی، طی سخنانی در یک اتاق کلاب‌هاوس از ادامه تحریم سپاه پاسداران حمایت کرد و گفت فعالیت سپاه روز‌به‌روز گسترش پیدا می‌کند و این مسئله احتمال بازگشت این نیرو به پادگان‌ها را سخت‌تر می‌کند.

او با بیان این که «سپاه موشک می‌زند و اعلام می کند که کار ما است»، عملکرد سپاه پاسداران را به ضرر کشور دانست و گفت: چیزی که از سپاه نصیب جامعه ایران می‌شود منفی است و باید جایی متوقف شود.

به گفته فائزه هاشمی رفسنجانی، تنها راه باقی‌مانده برای برگرداندن سپاه به پادگان‌ها این است که تحریم سپاه ادامه یابد.

تحریم سپاه و باقی ماندن این نیرو در فهرست سازمان‌های تروریستی، از موارد اختلاف آمریکا و ایران برای احیای برجام است. تهران بارها درخواست کرده است آمریکا سپاه را از این فهرست خارج کند اما واشنگتن تاکنون این درخواست را قبول نکرده است.

او پیش از این هم با انتقاد از سیاستمداران جمهوری اسلامی گفته بود، ابراهیم رئیسی «دارد اداره می‌شود» و اکثر مدیرانش «امنیتی» و «غیرمرتبط» هستند، «استانداری‌ها و فرمانداری‌ها» اکنون «همه دارند نظامی می‌شوند». «من الان بعضی وزارتخانه‌ها را سراغ دارم که اصلا تصمیم‌گیر نیستند. مثلا وزارت ورزش، مدیرکل دفتر وزارتی آقای وزیر، معاون آقای نقدی است (بسیج) آن جا نشسته و دارد کنترل می‌کند و اجازه نمی‌دهد آقای سجادی بخواهد کاری کند.»

فائزه هاشمی همچنین تحلیل‌ها درباره گزینه رهبری جمهوری اسلامی بودن ابراهیم رئیسی را «پوست خربزه‌ای» دانسته بود که «زیر پای» رئیسی انداخته شد.

XS
SM
MD
LG