لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۵

نخستین ابرقهرمان مسلمان وارد داستان‌های مصور «مارول» شد


ایمان ولانی
ایمان ولانی

هنرنمایی ایمان ولانی، بازیگر ۱۹ ساله پاکستانی کانادایی در سریال جدید شبکه اینترنتی «دیزنی پلاس» مورد توجه طرفداران مجموعه داستان‌های مصور «مارول» قرار گرفته است.

او در سریال «میس مارول» یا «خانم مارول» که پخش آن از هشتم ژوئن آغاز شد، نقش کامالا خان، شخصیت اصلی را بازی می‌کند که نخستین ابرقهرمان مسلمان دنیای مارول است.

داستان سریال در ایالت نیوجرسی اتفاق می‌افتد و ماجراهای یک نوجوان عادی دبیرستانی را به تصویر می‌کشد که در طول فرآیندی جالب به ابرقهرمان تبدیل می‌شود.

ایمان ولانی که بازیگر ناشناخته‌ای محسوب می‌شود با هنرنمایی در این‌ نقش به شهرت زیادی رسیده است و سال آینده همراه با بری لارسن، تیونا پریس، و زاوه اشتون در فیلم «مارول‌ها» ظاهر خواهد شد.

او پیش از بازی در نقش خانم مارول، یکی از طرفداران پر و پاقرص این ابرقهرمان بود و حتی در یکی از جشن‌های هالووین با این لباس به مهمانی رفت.

ایمان ولانی به نشریه «پیپل» می‌گوید که این نخستین تجربه جدی بازیگری‌ او است و فقط برای هنرنمایی در این نقش در آزمون شرکت کرد، زیرا علاقه وسواس‌گونه‌ای به خانم مارول و داستان‌های مصور دارد.

این هنرمند جوان در ادامه می‌افزاید که همیشه می‌خواست تا با دست‌اندرکاران مارول ملاقات کند و آنها پس از اینکه دریافتند که چقدر به دنیای داستان‌های مصور علاقه دارد، این نقش را به او دادند.

ایمان ولانی در گذشته در چند فیلم کوتاه بازی کرده بود ولی خانم مارول، نخستین نقش اصلی و تجربه تلویزیونی این بازیگر است. فیلم ماورل‌ها که سال ۲۰۲۳ اکران می‌شود، نخستین نقش اصلی سینمایی او خواهد بود.

این هنرمند پاکستانی کانادایی با وجود اینکه در دبیرستان دوره‌های مختلف تأتر را گذراند، قصد نداشت بازیگر شود.

ایمان ولانی
ایمان ولانی

او به نشریه پیپل می‌گوید که هرگز به بازیگری فکر نمی‌کرد و قصد داشت تا با تحصیل در دانشکده هنر و طراحی، در زمینه فناوری یا شاخه‌های هنری متفاوتی فعال باشد.

ایمان ولانی با اشاره به اینکه از این مسیر هیجان‌انگیز لذت می‌برد، می‌گوید که مانند یک اسفنج همه چیز را جذب می‌کند و مرتب در حال فراگیری است.

او امیدوار است که شخصیت خانم مارول و نقشی که او‌ بازی می‌کند، ضمن کمک به سایرین، باعث شود تا آنها احساس کنند که دیده می‌شوند.

ایمان ولانی با اشاره به اینکه تلاش کرده است تا نقش این شخصیت را به خوبی در خانم مارول بازی کند، می‌گوید امیدوار است که افرادی که او آنها را نمایندگی می‌کند، احساس کنند که آنها نیز در صحنه حضور دارند.

ایمان ولانی
ایمان ولانی

ایمان ولانی متولد شهر کراچی در پاکستان است و هنگامی که یک سال داشت همراه با خانواده به کانادا مهاجرت کرد.

ظهور یک ابرقهرمان زن مسلمان، ابتکار دیگری از شرکت مارول است که به آفرینش شخصیت‌های تخیلی جدید و نامتعارف شهرت دارد.

سریال خانم مارول با استقبال زیادی از سوی منتقدین هنری و تماشاگران همراه بوده است.

XS
SM
MD
LG