لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۵

موج ورود مهاجران به اروپا روز دوشنبه ادامه یافت


تداوم ورود پناهجویان به اتریش و آلمان در روز دوشنبه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

موج ورود مهاجران به اروپا روز دوشنبه ادامه یافت. به گزارش خبرنگار صدای آمریکا، ورود مهاجران از طریق مجارستان نسبت به هفته گذشته بسیار روان تر صورت می گیرد.

مجارستان هفته گذشته به گونه ای عمل می کرد که به نظر می رسید هر کاری می کند تا مانع حرکت مهاجران و ورود پناهندگان به کشورهای ثروتمندتر غرب اروپا شود.

مجارستانی ها اکنون زمان حرکت قطارها به سمت اتریش را برای پناهجویان در ایستگاه کلتی بوداپست اعلام می کنند.

هفته گذشته پلیس مجارستان به سمت مهاجرانی که می خواستند به اتریش بروند گاز اشک آور پرتاب کرد. یکی از شاهدان گفت که قطارهایی که اکنون به سمت اتریش می روند "فقط پر از" مهاجر شده است.

پناهجویان پس از ورود به ایستگاه قطار وستبانهوف اتریش مورد استقبال دسته ای از اتریشی ها قرار گرفتند که آنها را به طور حرفه ای به سمت یک قطار دیگر که راهی آلمان می شود، راهنمایی می کردند.

تعداد بسیار کمی از پناهجویان می خواهند در اتریش بمانند و بیشتر آنها آلمان، ثروتمندترین کشور اروپا را مقصد نهایی خود انتخاب کرده اند.

بسیاری از پناهجویان در آلمان خانواده دارند. آلمان اعلام کرده است که ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از منابع عمومی را سال آینده برای جذب پناهجویان در جامعه آلمان اختصاص خواهد داد.

آلمان گفته که حاضر است ۸۰۰ هزار مهاجر در سال جاری بپذیرد.

مقام‌های آلمانی اعلام کرده اند طی دو روز گذشته بیش از ۲۰ هزار پناه‌جو وارد این کشور شده‌اند.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان از مردم و مقام های کشورش برای پذیرایی از هزاران پناهجویی که به مونیخ رسیده اند، تشکر کرد. خانم مرکل گفت مهاجران و پناهندگانی که به حمایت نیاز دارند می توانند، در آلمان بمانند اما مهاجران از کشورهایی که خانم مرکل کشورهای امن خواند، باید به میهن خود بازگردند.

بسیاری از پناهجویان از سوریه، عراق، افغانستان و برخی نیز از ایران راهی اروپا می شوند.

اتریش پس از انتشار عکس جسد کودک سوری سه ساله از یک خانواده مهاجر در سواحل ترکیه که عمق یاس و وحشت پناهجویان سوری را به اروپا نشان داد، تصمیم گرفت مرزهای خود را به روی مهاجران باز کند.

مقدونیه، پلیس به یک پناهجو ضربه می زند - ۷ سپتامبر ۲۰۱۵
مقدونیه، پلیس به یک پناهجو ضربه می زند - ۷ سپتامبر ۲۰۱۵

دولت مجارستان مخالف ورود پناهندگان به کشورهای ثروتمند همسایه خود است و می گوید ورود آنها باعث می شود که به گفته او، اروپایی ها در قاره خود به اقلیت تبدیل شوند.

بنا به گزارش های خبری، روزانه بین ۳ تا ۴ هزار مهاجر در مسیر به آلمان و کشورهای پیشرفته تر اروپا، از یونان وارد مقدونیه می شوند. روزانه دو قطار مهاجران را از مقدونیه به صربستان منتقل می کند که از آن جا به مجارستان، اتریش و بالاخره به مقصد رویایی خود، آلمان می رسند.

در استرالیا نیز، تونی آبوت نخست وزیر روز دوشنبه گفت کشورش تعداد قابل ملاحظه ای از پناهجویان سوری را می پذیرد.

حزب مخالف در استرالیا، حزب کارگر، خواستار پذیرش ۱۰ هزار پناهجو بیشتر از حدود ۱۴ هزار پناهجویی شده است که قرار است وارد آن کشور شوند.

XS
SM
MD
LG