لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۹

اتحادیه اروپا ۱۷ نفر را در ارتباط با کره شمالی تحت تحریم قرار داد


اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۱۷ نفر دیگر را که به کره شمالی برای دور زدن تحریم‌های سازمان ملل متحد و آمریکا در ارتباط با برنامه‌های موشکی و هسته‌ای پیونگ یانگ کمک کرده‌اند تحت تحریم قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل توافق کردند که اقداماتی را علیه این افراد، از جمله مسدود کردن دارایی‌ها و منع سفر آنها به آن اتحادیه، انجام دهند.

بیشتر کسانی که امروز تحت تحریم بلوک اروپایی قرار گرفته‌اند توسط کارشناسان سازمان ملل متحد شناسایی شده و به دیپلمات‌های کره شمالی در برخی کشورهای آفریقایی و آسیایی کمک کردند.

به نوشته رویترز، این افراد در موزامبیک، اریتره و همچنین مالزی، در تهیه و ارسال ذغال سنگ، اسلحه، تجهیزات رادیویی و دیگر لوازم و کالاهای اساسی مورد نیاز رژیم کره شمالی فعالیت داشته‌اند.

تحریم شده ها از شهروندان و همچنین مدیران برخی شرکت های تجاری هستند و در میان آنها نامی از مدیران و مقام های دولتی کره شمالی به چشم نمی خورد.

اتحادیه اروپا، به همراه ایالات متحده، چین و روسیه، از قطعنامه اول دی شورای امنیت سازمان ملل متحد برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه پیونگ یانگ پس از انجام آزمایش موشکی حمایت کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG