لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۴

دولت آمریکا از کاهش سطح تجارت چین با کره شمالی استقبال کرد


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر از دولت چین خواسته بود از نفوذ اقتصادی خود برای تحت فشار گذاشتن کره شمالی استفاده کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر از دولت چین خواسته بود از نفوذ اقتصادی خود برای تحت فشار گذاشتن کره شمالی استفاده کند.

دولت ایالات متحده از کاهش سطح تجارت چین با کره شمالی استقبال کرد و گفت این اقدام پکن به تلاش‌های به رهبری آمریکا برای اعمال فشار حداکثری به پیونگ یانگ کمک خواهد کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر از چین خواسته بود از نفوذ اقتصادی خود در کره شمالی به منظور اعمال فشار بر پیونگ یانگ برای توقف برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای از رضایت واشنگتن از کاهش حجم تجارت پکن با پیونگ یانگ خبر داد و نوشت این اقدام مایه خوشحالی دولت پرزیدنت ترامپ است.

در ادامه این بیانیه آمده است، اقدام پکن به تلاش‌ها برای اعمال حداکثر فشار، تا زمانی که کره شمالی رفتار خود را تغییر ندهد و در مسیر خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره حرکت نکند، کمک می‌کند.

چین پیشتر در روز جمعه اعلام کرده بود که تبادلات بازرگانی آن کشور با کره شمالی در دسامبر ۲۰۱۷ میلادی، در مقایسه با مدت مشابه آن در سال پیش از آن، حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس جمهوری آمریکا اوایل دی ماه از این که چین همچنان امکان انتقال نفت به کره شمالی را فراهم ‌می‌کند ابراز یأس و ناامیدی کرد؛ انتقادی که با واکنش پکن روبرو شد و گفت در این زمینه تحقیق می‌کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG