لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۳

پرزیدنت ترامپ روسیه را به دور زدن تحریم‌ها علیه کره شمالی متهم کرد


رئیس جمهوری آمریکا روسیه را به کمک به کره شمالی در دور زدن تحریمهای بین المللی متهم کرد.

پرزیدنت ترامپ به خبرگزاری رویترز گفت پیونگ یانگ هر روز به دستیابی به موشکهای بالستیکی که بتواند خاک ایالات متحده را هدف قرار بدهد، نزدیکتر می شود.

آقای ترامپ در گفتگو با خبرگزاری رویترز در کاخ سفید از چین به دلیل آنچه تلاش آن کشور برای محدود کردن ارسال نفت و زغال سنگ به کره شمالی خواند تقدیر کرد و گفت چین بیش از این نمی توانست در محدود کردن کره شمالی کمک کند اما بنظر می رسد روسیه جای چین را در یاری به کره شمالی پر کرده است.

پرزیدنت ترامپ این امکان را که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به عمد در اعمال تحریم ها علیه کره شمالی کارشکنی کند را، بعید ندانست.

پرزیدنت ترامپ در پاسخ به این پرسش که آیا همچنان حاضر به مذاکره مستقیم با رهبر کره شمالی خواهد بود یا نه گفت مطمئن نیست گفتگو با کیم جونگ اون نتیجه ملموسی ببار بیاورد.

آقای ترامپ گفت کره شمالی در ۲۵ سال گذشته در لوای مذاکره از روسای جمهوری پیشین آمریکا سوء استفاده کرده است.

در یکسال اخیر و از زمان روی کار آمدن پرزیدنت ترامپ کره شمالی چندین موشک بالستیک با برد بالا و اتمی آزمایش کرده که در پی آن تحریم های سنگینی علیه این کشور در شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

چین و روسیه دو متحد کره شمالی از سوی جامعه بین المللی برای قطع رابطه تجاری خود با پیونگ یانگ تحت فشار هستند. جامعه جهانی امیدوار است با فشار بر کره شمالی، این کشور را به میز مذاکره برای توقف برنامه موشکی - هسته ای خود بازگرداند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG