لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۱

مقامات با مرخصی اسماعیل عبدی موافقت نکردند؛ سفره هفت‌سین مقابل زندان چیده شد


سفره هفت‌سین خانواده اسماعیل عبدی در مقابل زندان مرکزی کرج
سفره هفت‌سین خانواده اسماعیل عبدی در مقابل زندان مرکزی کرج

شماری از فعالان صنفی معلمان برای ابراز همبستگی با اسماعیل عبدی، از اعضای زندانی کانون صنفی معلمان، به همراه خانواده وی سفره هفت‌سین را مقابل زندان مرکزی کرج پهن کردند، اما این اقدام با واکنش مقام‌های زندان مواجه شد

علاوه بر این، زنان فعال صنفی معلمان از جمله ناهید فتحعلیان، زینب همرنگ، عالیه اقدام‌دوست، معصومه عسگری و هاله صفرزاده در زندان به سر می‌برند.

به دنبال موافقت نکردن مقام‌های زندان با مرخصی نوروزی اسماعیل عبدی، خانواده این معلم زندانی به همراه تعدادی از فعالان صنفی معلمان، از جمله رسول بداغی و عزیز قاسم‌زاده، در همبستگی با وی، مراسم نوروز را در کنار سفره هفت‌سین و در برابر زندان برگزار کردند.

به گزارش کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان، لحظاتی بعد برخی از افسران نگهبان با حضور در جمع خواستار برچیدن شدن سفره هفت‌سین شدند که خانواده و دوستان عبدی در پاسخ گفتند قصدشان تنها یاد کردن از اسماعیل عبدی است و پس از تحویل سال محوطه را ترک خواهند کرد. با این حال آنها باز هم با مخالفت مأموران زندان مواجه شدند.

اما محمدحسن پوره، معلم و فعال صنفی، در توییتی نوشته است که با اصرار و ‌پافشاری معلمان همراه خانواده اسماعیل عبدی، و بی‌قراری دختر هشت‌ساله او، رئیس زندان مرکزی کرج اجازه داد خانواده عبدی با اسماعیل دیدار کنند.

اسماعیل عبدی که در تاریخ ۶ تیرماه ۹۴ به عنوان نماینده شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان سراسر کشور برای شرکت در اجلاس جهانی معلمان قصد سفر به کانادا را داشت، بازداشت و به پنج سال زندان محکوم شد.

این محکومیت ۲۷ خرداد ۹۹ به پایان رسید؛ اما بر اساس اعلام اتحادیه آزاد کارگران ایران، نیروهای امنیتی پرونده دیگری را که با محکومیت ۱۰ ساله در سال ۸۹ برای او تشکیل داده بودند از بایگانی بیرون کشیدند و مانع آزادی او شدند.

XS
SM
MD
LG