لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۳

ایلان ماسک دوباره ثروتمندترین مرد جهان شد


مدیر اجرایی شرکت تسلا روز چهارشنبه پس از افت ۶/۲درصدی سهام ال وی ام اچ (LVMH) متعلق به آرنو در معاملات پاریس، از برنارد آرنو، سرمایه‌دار صاحب شرکت‌های تجملاتی پیشی گرفت و دوباره ثروتمندترین مرد جهان شد.

بلومبرگ در گزارشی نوشت، ایلان ماسک و برنارد آرنو فرانسوی امسال در فهرستی از ۵۰۰ ثروتمند جهان، در رتبه اول میلیاردرهای بلومبرگ، قرار گرفتند.

پیش‌تر برنارد آرنو برای اولین بار در ماه دسامبر سال گذشته از ماسک پیشی گرفت، زیرا از سویی صنعت فناوری با مشکل مواجه شد و از سویی دیگر، بازرگانی فرآورده‌های تجملاتی در برابر تورم انعطاف پذیری بیشتری نشان داد تا برنارد آرنوی فرانسوی و مالک برندهایی از جمله لویی ویتون، فندی و هنسی را صاحب عنوان ثروتمند‌ترین مرد جهان کند.

ولی اکنون با نمایان شدن نشانه‌هایی از کندی رشد اقتصاد جهان ـ به ویژه در بازار بحرانی چین ـ سهام ال وی ام اچ (LVMH) از آوریل تا کنون حدود ده درصد سقوط کرده است به‌طوری‌که در یک لحظه یازده میلیارد دلار از ارزش خالص دارایی آرنو طی یک روز از دست رفت.

از سویی دیگر، ایلان ماسک در سال جاری بیش از ۵۵ میلیارد دلار سود کسب کرده است که بیشتر این سود به خاطر فروش بسیار بالای خودروی برقی تسلا می‌باشد.

در حقیقت، سهام شرکت خودروساز تسلا ـ که ۷۱ درصد از ثروت ایلان ماسک را شامل می‌شود ـ تا به امروز ۶۶ درصد رشد داشته است. بر اساس این شاخص، ثروت ماسک اکنون حدود ۱۹۲ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است، در حالی که دارایی آرنو حدود ۱۸۷ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

XS
SM
MD
LG