لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۱

ایلان ماسک عنوان ثروتمندترین فرد جهان را پس گرفت


دو ماه پس از آنکه ایلان ماسک، رتبه نخست لیست ثروتمندان جهان را از دست داد، دوباره موفق شد تا بر صدر این لیست قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، برنارد آرنو، مدیرعامل برند لوکس فرانسوی «ال‌ام‌وی‌اچ» از ماه دسامبر پیشین جایگاه «ثروتمندترین فرد جهان» را به خود اختصاص داده بود.

گزارش‌های تازه اما حاکی است که افزایش سهام تسلا، ماسک، مدیرعامل این شرکت را یک بار دیگر به صدر «شاخص میلیاردرها» رسانده است.

بر اساس ارقامی که اکنون اعلام شده، دارایی خالص ماسک تا روز دوشنبه پس از بسته شدن بازارها حدود «۱۸۷.۱ میلیارد دلار» بوده است. به این ترتیب ثروت ماسک از ثروت «۱۸۵.۳ میلیارد دلاری» آقای آرنو پیشی گرفته است.

سال گذشته، سهام تسلا در بحبوحه خرید چالش‌برانگیز شبکه اجتماعی توئیتر توسط ایلان ماسک و رکود گسترده بخش فناوری به شدت کاهش یافته بود، اما سهام این سازنده خودروهای الکتریکی از سال ۲۰۲۳ با رشد همراه بوده است.

ایلان ماسک علاوه بر کسب عنوان فعلی ثروتمندترین فرد جهان، همچنین رکورد «بیشترین ثروتی که تا به حال کسی در تاریخ از دست داده است» را از آن خود کرده‌ است.

او در اواخر سال گذشته اولین فردی بود که «دویست میلیارد دلار» ثروت از دست داد. میزان خالص دارایی آقای ماسک از حدود «سیصد و چهل میلیارد دلار» در نوامبر ۲۰۲۱ به «یکصد و سی و هفت میلیارد دلار» در دسامبر ۲۰۲۲ کاهش یافت.

XS
SM
MD
LG