لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۴

ادامه بلاتکلیفی الهه محمدی؛ اجازه دسترسی وکیل مدافع به پرونده قضایی نمی‌دهند


با گذشت ۲۰۰ روز از بازداشت «الهه محمدی» به جرم پوشش خبری کشته شدن مهسا امینی ، این روزنامه‌نگار در زندان قرچک ورامین در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه بیست و هفتم فروردین ۱۴۰۲ ، در گزارشی به نقل از «سعید پارسا»، همسر خانم محمدی نوشت: «وکیل مدافع الهه اجازه دسترسی به پرونده قضایی او را ندارد، از دادسرا تا دادگاه، مواد قانون دادرسی عادلانه نقض شده و ما هر چه تلاش کرده‌ایم، پاسخی درباره شرایط الهه نگرفته‌ایم.»

به گزارش هرانا، آقای پارسا در این باره اضافه کرد: «با هر مسئولی که می‌شد ملاقات کردیم، بارها نامه نوشتیم، ساعتها و روزها جلوی زندان اوین، دادسرا، دادستانی و پشت در اتاق مسئولین مربوطه نشستیم، حتی دستور بررسی فوری گرفتیم، بارها قول مساعد شنیدیم، اما تا به امروز نه پاسخی دریافت کرده‌ایم و نه فریادرسی یافته‌ایم و همچنان در همان بلاتکلیفی روز نخست هستیم.»

الهه محمدی، خبرنگار روزنامه هم‌میهن که همزمان با مراسم خاکسپاری مهسا امینی به سقز رفت و گزارشی را از این مراسم تهیه کرد، در تاریخ ۷ مهرماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

همزمان با ۲۰۰ امین روز بازداشت خانم محمدی، روزنامه هم‌میهن نیز در گزارش مفصلی در نسخه ۲۸ فروردین خود به طور کامل به رخدادهای شش ماه گذشته پرداخته و ضمن مصاحبه با روزنامه‌نگاران و همکاران خانم محمدی، به ابعاد مختلف بازداشت او و شرایطش در این دوران پرداخته است.

گفتنی است روز ۲۵ فروردین الهه محمدی در کنار نیلوفر حامدی و شروین حاجی‌پور در فهرست شخصیت‌های تاثیرگذار مجله تایم قرار گرفت.


نیلوفر حامدی و الهه محمدی به اتهام پوشش خبری کشته شدن مهسا امینی بیش از ۲۰۰ روز است که در بازداشت موقت و بلاتکلیفی به سر می‌برند.

صبح ۳۱ شهریور، ماموران با حضور در منزل نیلوفر حامدی او را بازداشت کردند، همان روز وسایل الکترونیکی الهه محمدی هم ضبط شد. الهه محمدی یک‌ هفته بعد بازداشت شد تا در کنار نیلوفر حامدی بیشتر از نیمی از سال ۱۴۰۱ را در بازداشت بگذراند.

XS
SM
MD
LG