لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۱

انتقاد "اد رویس" از کاخ سفید؛ "ایران توافق اتمی را نیز زیر پا خواهد گذاشت"


اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا
اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه (۱۹ اسفند) واکنش دولت باراک اوباما در قبال دو روز آزمایشهای موشکهای بالستیک در ایران را شدیدا مورد انتقاد قرار داد و در بیانیه ای گفت: "کاخ سفید به جای محکوم کردن قاطع آزمایشهای خطرناک موشکی ایران در تلاش است تا توجیه کند چگونه ایران توافق ناقص هسته ای را نقض نخواهد کرد."

آقای رویس افزود تهران وعده اوباما مبنی بر مقابله با اعمال خطرناک و نامشروع ایران را به تمسخر گرفته است.

او همچنین در این بیانیه می گوید "وقتی ایران ببیند که می تواند بدون عواقبی تحریم های موشکی سازمان ملل متحد را نقض کند، توافق اتمی را نیز زیر پا خواهد گذاشت."

پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواستار ادامه فشار برای وضع تحریمهای جدید علیه ایران برای خاتمه دادن به رفتار تحریک آمیز تهران علیه آمریکا و متحدان آن شد.

باب کورکر رءیس کمیته روابط خارجی سنا نیز پیشتر در روز سه شنبه گفت ایران به دلیل ادامه آزمایش موشکهای بالستیک باید با عواقب سریع و فوری از جانب آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل روبرو شود.

ژنرال لوید آستین فرمانده ارشد فرماندهی مرکزی آمریکا نیز در کمیته روابط خارجی سنا گفته بود: باور جامعه اطلاعاتی آمریکا بر این است که ایران با نیت دستیابی به موشک های قادر به حمل کلاهکهای اتمی و دیگر فعالیتهای خصمانه، آزمایش موشکهای بالستیک را ادامه خواهد داد.

رسانه های ایرانی روزهای سه شنبه و چهارشنبه - ۱۸ و ۱۹ اسفندماه- از انجام آزمایش موشکی از سیلوهای زیرزمینی در نقاط مختلف ایران خبر دادند. در یکی از این آزمایش ها روی موشک به خط عبری نوشته بودند که اسرائیل باید از جهان محو شود.

XS
SM
MD
LG