لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۲

حمایت ایالات متحده از تحریم ۱۳ فرد و نهاد وابسته به جمهوری اسلامی


سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، ضمن اعلام حمایت ایالات متحده از بریتانیا از تحریم ۱۳ فرد ونهاد وابسته به جمهوری اسلامی، از دیگر متحدان خود خواست تا اقدامات بیش‌تری را در برابر «اقدامات خصمانه» و «رفتار بی‌ثبات‌کننده» جمهوری اسلامی انجام دهند.

در بیانیه متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بر تعهد ایالات متحده به پشتیبانی از بریتانیا و جامعه بین‌المللی در مقابله با اشاعه تسلیحات، سرکوب وحشیانه و تهدید افراد در سراسر جهان توسط جمهوری اسلامی تاکید شده است.

متیو میلر همچنین در این بیانیه، توطئه‌های ایران علیه شهروندان آمریکایی و سایر کشورها را نیز محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بر عزم ایالات متحده برای همکاری با بریتانیا و متحدانش برای «بازدارندگی و پاسخگویی» به هرگونه «تهدید یا حمله احتمالی» از سوی جمهوری اسلامی تاکید ورزید.

در این بیانیه وزارت خارجه آمریکا تاکید شده که فعالیت‌های خصمانه جمهوری اسلامی به شدت با تلاش‌های ایالات متحده برای «ترویج تنش‌زدایی» و «تقویت صلح در منطقه خاورمیانه» مغایرت دارد.

روز چهارشنبه بریتانیا ١٣ فرد و نهاد وابسته به جمهوری اسلامی را به دلیل «نقض حقوق بشر ایرانیان» از جمله «حق آزادی بیان و تجمع» تحریم کرد.

جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا، با اشاره به «سرکوب مردم ایران» از سوی جمهوری اسلامی، دست داشتن این «رژیم» در خونریزی‌ها در اوکراین و خاورمیانه، و تهدید آن به کشتن و ربودن افراد در خاک بریتانیا گفت: «امروز بریتانیا پیام روشنی به رژیم فرستاد: «ما این رفتار بدخواهانه را بر نمی‌تابیم و شما را پاسخگو خواهیم کرد.»

XS
SM
MD
LG