لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۳

سناتور بیل هگرتی: بایدن باید موضعی قاطع در برخورد با جمهوری اسلامی اتخاذ کند


سناتور جمهوری‌خواه بیل هگرتی با بازنشر خبری درباره تعلیق دسترسی‌های امنیتی رابرت مالی فرستاده ویژه امور ایران خواستار آغاز تحقیقات بیشتر در این باره از سوی جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده شد.

او در توئیتی نوشت: «یک بررسی دقیق با توجه به سابقه ایران در حمایت از تروریسم و پیگیری جاه‌طلبی‌های هسته‌ای اش ضروری است. بایدن باید موضع قاطعی در برخورد با این رژیم اتخاذ کند و هرکسی که اطلاعات طبقه‌بندی شده را درز می‌دهد باید پاسخگو باشد.»

او پیشتر نیز در نامه مشترکی به همراه رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا از وزارت امور خارجه و کاخ سفید خواسته بود تا آبرام پالی، نماینده (فعلی) ویژه در امور ایران و برت مک گورک هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی برای خاورمیانه و شمال آفریقا را برای شهادت در یک جلسه عمومی و ارائه یک گزارش محرمانه به این کمیته تا پایان ماه ژوئیه مامور کنند.

او در این نامه خطاب به آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده نوشته بود: «گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن است که رابرت مالی، فرستاده ویژه در امور ایران، پس از تعلیق مجوز امنیتی‌اش در اوایل سال جاری و در میانه تحقیقات در مورد سوء استفاده احتمالی او از اسناد طبقه‌بندی شده، به مرخصی بدون حقوق فرستاده شده است. این گزارش‌ها نگرانی‌های جدی را در مورد رفتار مالی و اینکه آیا او وزارت امور خارجه کنگره و افکار عمومی آمریکا را گمراه کرده است، ایجاد می‌کند.»

XS
SM
MD
LG