لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۰

مسئولان اوین از اعزام داود رضوی، فعال کارگری زندانی، به بیمارستان جلوگیری کردند


داود رضوی، عضو زندانی هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد. آرشیو
داود رضوی، عضو زندانی هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد. آرشیو

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه روز پنجشنبه چهارم آبان، اعلام کرد که مسئولین زندان اوین از اعزام داود رضوی، عضو زندانی هیئت مدیره این سندیکا، به بیمارستان برای ادامه روند درمانش جلوگیری کرده اند.

آقای رضوی که از پنجم مهر سال قبل در بازداشت است، به دلیل شرایط نامناسب زندان و بازجویی‌های طولانی، دچار بیماری معده، مشکلات بینایی و زانو درد شده و در گذشته، با اعزام به بیمارستان، تحت درمان و اندوسکوپی قرار گرفت.
سندیکا اشاره کرد که طبق نظر پزشک، ادامه‌ درمان داود رضوی و مراجعه‌ مرتب و به موقع، برای بررسی وضعیت بیماری هایش لازم است.
با این‌وجود، مسئولین زندان اوین از اعزام او به بیمارستان جهت ادامه روند درمان به علت نپوشیدن لباس زندان جلوگیری کرده اند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه اشاره کرد که داود رضوی طبق قانون، حق نپوشیدن لباس زندان را دارد و پس از ممانعت‌ها و‌ بهانه‌گیری‌های اولیه، در چندین نوبت بدون پوشیدن لباس زندان به بیمارستان فرستاده شده بود.
این تشکل کارگری افزود که رفتار مسئولان زندان اوین به گونه‌ای است که نشان می‌دهد مجبور کردن غیرقانونی زندانی به پوشیدن لباس زندان، از جان او برای شان با ارزش‌تر است و در این ارتباط، به همین روش مقام های زندان در قبال رضا شهابی، دیگر عضو زندانی هیئت مدیره سندیکا، اشاره کرد.

سندیکا این رفتارهای غیر انسانی و غیر قانونی مسئولین زندان را محکوم کرد و خواستار اعزام هر چه سریع تر اعضای زندانی خود؛ داود رضوی ‌و رضا شهابی، به بیمارستان با رعایت قوانین و استاندارد‌های به رسمیت شناخته شده بین المللی شد.
این تشکل، مسئولیت سلامتی و‌ جان آنها را به طور کامل بر عهده مقامات حکومتی دانست.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه همچنین خواستار آزادی بدون قید و شرط داود رضوی، رضا شهابی، حسن سعیدی و سایر فعالین کارگری، معلمی و‌ مدنی شد.
XS
SM
MD
LG