لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۰

رکورد فروش «دوشنبه بازار اینترنتی» در آمریکا


ارسال اجناس خریداری شده اینترنتی از آمازون
ارسال اجناس خریداری شده اینترنتی از آمازون

فروش بیسابقه در دوشنبه بازار اینترنتی آمریکا کاهش فروش جمعه سیاه را جبران کرد.

علیرغم کاهش فروش در جمعه سیاه، فروش دوشنبه بازار اینترنتی در آمریکا به بالاترین سطح تاریخی خود رسید، که عمدتاً ناشی از رشد فروش وسائل الکترونیکی مانند پلی استیشن ها، تابلت ها و تلفن های هوشمند بود.

انتظار می رود برای اولین بار میزان فروش دوشنبه بازار اینترنتی آمریکا از مرز دو میلیارد دلار بگذرد.

با وجود آنکه اکثر خرده فروشان، از جمله آمازون، بخاطر رقابت، حراج های اینترنتی خود را از روز یکشنبه آغاز کردند، انتظار می رود امسال میزان فروش دوشنبه بازار اینترنتی ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

در حال حاضر، خریدهای اینترنتی ۱۰ درصد کل خرید مردم را بخود اختصاص داده است. ولی، به دلیل تنوع بیشتر، قیمت های ارزانتر، تسهیلات و راحتی، ارسال سریع اجناس خریداری شده، خریدهای اینترنتی بطور فزاینده ای در حال گسترش است. شرکت پژوهشی کام اسکور اعلام کرد که خریدهای اینترنتی در ماه گذشته ۳ درصد رشد داشته است.

اتحادیه ملی خرده فروشان اعلام کرد که میزان فروشی در روز جمعه سیاه و تعطیلات آخر هفته پس از روز شکرگزاری نزدیک به ۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت، ولی به گفته کام اسکور بر میزان خریدهای اینترنتی ۱۷.۳ درصد افزوده شد.

در دوشنبه بازار اینترنتی وسائل الکترونیکی همراه بیشترین فروش را به خود اختصاص داد. آی بی ام اعلام کرد که ۱۶ درصد کل فروش دوشنبه بازار اینترنتی به وسائل الکترونیکی همراه اختصاص داشت که نسبت به سال گذشته سه درصد افزایش نشان می دهد.

جول اندرسون، مدیر عامل والمارت گفت که خریداران تمام پلی استیشن های «پی اس ۴» سونی و کنسول های «اکس باکس» مایکرو سافت این شرکت را خریداری کردند. و شرکت پرایس گرابر، وبسایتی که قیمت ها را مقایسه می کند، اعلام کرد که خریداران اینترنتی بیش از هر چیز به دنبال خرید تلفن های هوشمند و تابلت گالکسی سامسونگ، و آی فون، آی پد، و مینی آی پدهای اپل بودند.

الن گرشن هورن، مدیر بازاریابی شرکت پستی یونایتد پارسل، گفت انتظار می رود امسال این شرکت ۳۲ میلیون بسته از اجناس خریداری شده در «دوشنبه بازار اینترنتی» را به آدرس خریداران ارسال دارد، که یک میلیون بسته بیشتر از سال گذشته است.

در آمریکا، دوشنبه بازار اینترنتی به اولین دوشنبه پس از روز شکرگزاری و جمعه سیاه گفته میشود، که پرفروش ترین روز خریدهای اینترنتی بشمار می رود. معمولاً در این روز خرده فروشان اجناس خود را بر روی وبسایت خود به حراج می گذارند، و اکثراً اجناس خریدارای شده را بدون هزینه پستی به آدرس مشتریان خود ارسال میدارند. دوشنبه بازار اینترنتی از سال ۲۰۰۵ میلادی در آمریکا باب شد، تا شور و حال خرید مردم در جمعه سیاه را، که واقع آغازی برای فصل خرید کریسمس است، حفظ، و خریداران را به سایت های اینترنتی بکشاند.
XS
SM
MD
LG