لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۰

گروه «عدالت علی» با هک تلوبیون «دهه فجر» را دهه «از سرگیری اعتراضات سراسری» نامید


هک تلوبیون صداوسیما
هک تلوبیون صداوسیما

تلوبیون، رسانه اینترنتی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه از سوی گروه سایبری «عدالت علی» هک، و تصاویر و اظهاراتی در مخالفت با حکومت ایران از آن پخش شد.

بر اساس گزارش‌ها، هم‌زمان با ۱۲ بهمن سال‌روز ورود آیت‌الله روح‌الله خمینی به ایران در سال ۵۷، تلوبیون برای چند ثانیه به کنترل هکرهای گروه سایبری «عدالت علی» در آمد و با پخش شعار «مرگ بر دیکتاتور»، صدایی پخش شد که می‌گوید: «خامنه‌ای می‌ترسد، پایه نظام می‌لرزد.»

گروه «عدالت علی» پیش از این با هک دوربین‌های امنیتی زندان اوین، تصاویری از شکنجه و بدرفتاری با زندانیان را منتشر کرده بود که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت.

در ادامه این پیام، تصویر مسیح علینژاد در حالی که حجاب اجباری را از سر بر می‌دارد پخش شد و گوینده پیام اضافه کرد: «صدای اعتراضمان را به گوش همگان رساندیم و مردم ایران را به تبدیل کردن دهه فجر به دهه از سرگیری اعتراضات سراسری فراخواندیم.»

«دهه فجر» که در این پیام از به عنوان «دهه اعتراضات سراسری» ۱۲ بهمن آغاز می‌شود.

تلوبیون، سرویس‌دهنده اینترنتی پخش زنده و آرشیو برنامه‌های صـدا و سـیمای جمهوری اسلامی ایران است.

هفتم بهمن نیز در پی حمله هکری به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و تصاویر رهبران سازمان مجاهدین خلق به مدت چند ثانیه از شبکه یک تلویزیون پخش شد.

در این حمله که در آستانه سالگرد انقلاب ۵۷ انجام شد، شبکه تلویزیونی قرآن، رادیو پیام، و رادیو جوان نیز مورد حمله مشابه هکری قرار گرفتند.

XS
SM
MD
LG