لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۵

حمله سایبری به شبکه‌های رادیو و تلویزیونی جمهوری اسلامی با شعار «مرگ بر خامنه‌ای»؛ مقام صداوسیما: «فوق‌العاده پیچیده‌» بودهک صداوسیما
هک صداوسیما

در پی حمله هکری به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، شعار «مرگ بر خامنه‌ای» و تصاویر رهبران سازمان مجاهدین خلق به مدت چند ثانیه از شبکه یک تلویزیون پخش شد.

بر اساس گزارش‌ها، در این حمله که در آستانه سالگرد انقلاب ۵۷ انجام شد، شبکه تلویزیونی قرآن، رادیو پیام، و رادیو جوان نیز مورد حمله مشابه هکری قرار گرفته‌اند.

بنا بر گزارش‌ها، در این حمله هکری که روز پنج‌شنبه هفتم بهمن به مدت حدود ۱۰ ثانیه رخ داد، علاوه بر شعار «مرگ بر خامنه‌ای» تصویری از او با علامت «باطل شد» و همچنین تصاویری از مریم و مسعود رجوی در شبکه یک تلویزیون دولتی ایران به نمایش درآمد.

رضا علی‌دادی، معاون فنی صدا و سیما، با بیان این که این حمله سایبری در دست بررسی است، گفت که این اتفاق «کار فوق‌العاده پیچیده‌ای است و تنها صاحبان تکنولوژی می‌توانند از طریق بک‌دورها به زیرساخت‌ها صدمه بزنند.»

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران نیز اعلام کرد که پیگیری برای یافتن منشأ این حمله سایبری که به عنوان «خرابکاری» از آن نام برده شده، آغاز شده است.

حملات سایبری پیش از این نیز در سامانه‌های مختلف جمهوری اسلامی رخ داده است که هک سامانه کارت سوخت و هک دوربین‌های امنیتی زندان اوین از آن جمله است.

XS
SM
MD
LG