لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۶

تهدید مستقیم اسرائیل توسط فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران


تصویری از «پایگاه سری پهپادی» ارتش جمهوری اسلامی ایران
تصویری از «پایگاه سری پهپادی» ارتش جمهوری اسلامی ایران

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با اعلام این که «تمامی یگان‌های نیروی زمینی در حال مجهز شدن به دستاوردها و تسهیلات نقطه‌زن، دورزن و هوشمند است»، اسرائیل را به حمله نظامی تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، کیومرث حیدری روز سه‌شنبه ۱۷ خرداد با ادعای این که اسرائیل «در کمتر از ۲۵ سال آینده» به آغوش اسلام بازخواهد گشت، گفت که «برد پهپادها و موشک‌های عملیاتی نیروی زمینی ارتش تا تل‌آویو و حیفا رسیده» و در صورت «خطای دشمن» آنها «به فرمان رهبر» این دو شهر را «با خاک یکسان» خواهند کرد.

این تهدید مستقیم یکی از ارشدترین مقامات نظامی ایران علیه اسرائیل در حالی انجام شده است که آمریکا، بریتانیا، آلمان، و فرانسه پیش‌نویس قطعنامه‌ای علیه ایران را به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه کرده‌اند . در این قطعنامه از ایران به دلیل پاسخ ندادن کامل به پرسش‌های این سازمان در مورد پیدا شدن ذرات اورانیوم در سایت‌های از پیش اعلام نشده انتقاد شده است.

مقامات ایران هشدار داده‌اند که اگر شورا ایران را نکوهش کند، واکنش نشان خواهد داد.

همچنین، نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، روز سه‌شنبه گفت که انتظار دارد شورای حکام که اکنون در حال برگزاری نشست است، هشداری صریح به ایران درباره برنامه هسته‌ای صادر کند.

بنت در اظهاراتی تلویزیونی در یک جلسه پارلمانی گفت که اسرائيل انتظار دارد که شورای حکام یک «علامت هشدار آشکار» برای «رژیم تهران صادر کند و روشن کند که اگر به سیاست سرپیچی هسته‌ای خود ادامه دهند، هزینه سنگینی خواهند پرداخت.»

XS
SM
MD
LG