لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۷

تداوم «پلمب‌درمانی» در ایران؛ سینما ماندانا به دلیل «بی‌حجابی» دو تماشاگر پلمب شد


سینما ماندانا
سینما ماندانا

مدیر مجموعه سینمایی ماندانا اعلام کرد پلیس امنیت اخلاقی به دستور دادسرای ناحیه ۸ تهران بزرگ به دلیل پوشش دو نفر از مخاطبان این سینما را پلمب کرده است.

به گفته محمدقاصد اشرفی پلیس با ارائه دو عکس از بی‌حجابی دو مخاطب سینما، یک کودک ۱۲ ساله و یک زن، این مجموعه سینمایی ۶۲ ساله را تعطیل کرده است.

این مسئول صنفی با اشاره به خوش‌سابقه بودن سینما ماندانا، تعطیلی ناگهانی آن را موجب واردآمدن خسارات مالی زیاد به این سینما خوانده و از آن انتقاد کرده است.

پیشتر هم مجموعه سینمایی «گلشن» در شهر مشهد به بهانه «رعایت نکردن حجاب مراجعان» پلمب شده بود.

جمهوری اسلامی در تلاش برای مقابله با مخالفان حجاب اجباری در ماههای گذشته صدها واحد صنفی، گردشگری، تفریحی و حتی داروخانه‌ها و مطب پزشکان را پلمب کرده است.

از جمله فرمانده انتظامی آمل روز سه‌شنبه ۳۰ خردادماه از پلمب ۱۲ واحد صنفی در راستای اعمال حجاب اجباری خبر داد.

به گفته مدیر سینما ماندانا، مسئولان قضایی علاوه بر حجاب مخاطبان، ناایمن‌بودن این سینما را هم دلیلی دیگر برای جلوگیری از فعالیت آن عنوان کرده‌اند.

این در حالی است که محمدصادق اشرفی از دریافت هشدار درباره عدم ایمنی سینما ماندانا ابراز تعجب کرده است.

این مدیر سینمایی به خبرگزاری مهر گفته است همزمان با نامه مربوط به تعطیلی سینما، نامه دیگری هم دریافت کرده که سینما ماندانا را از نظر ایمنی آماده فعالیت نمی‌داند.

محمدصادق اشرفی با اشاره به برخورداری کامل سینما ماندانا از «تمام تجهیزات ایمنی» پرسیده است « واقعا در بین همه ساختمان‌های ناایمنی که در شهر تهران وجود دارد، اول از همه باید یک سینما پلمب می‌شد؟»

مسئولان جمهوری اسلامی هنوز درباره جزئیات ناایمن بودن سینما ماندانا اطلاعاتی ارائه نکرده‌اند.

به گفته یک عضو شورای شهر تهران، در پایتخت ایران ۱۲۹ ساختمان «بسیار پرخطر» و همچنین حدود ۱۱ هزار ساختمان «پرخطر» وجود دارد.

عباس جهانی، عضو پیشین سازمان نظام مهندسی ایران، در گفتگو با صدای آمریکا با تاکید بر عنصر زمان در اقدامات پیشگیرانه تاکید کرد وزارت مسکن، شهرداری، میراث فرهنگی و آتش‌نشانی ها باید هرچه زودتر نسبت به رفع مشکلات این ساختمان‌ها اقدام کنند.

XS
SM
MD
LG