لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۱

حمله به یک محله مسیحیان در پاکستان به بهانه «توهین به مقدسات»


صحنه حمله به محله مسیحیان در شرق پاکستان
صحنه حمله به محله مسیحیان در شرق پاکستان

گروهی از مسلمانان پاکستانی‌ روز چهارشنبه به یک منطقه مسیحی‌نشین در شرق پاکستان یورش بردند، یک کلیسا را به آتش کشیدند، و به دو کلیسای دیگر نیز آسیب زدند.

آنها همچنین خانه یک مرد متهم به هتک حرمت قرآن را ویران کردند و به خانه چند مسیحی دیگر هجوم بردند.

حمله به مسیحیان در جرانواله، در منطقه فیصل آباد، واقع در پنجاب، پس از آن شروع شد که برخی از مسلمانان منطقه مدعی شدند یک مسیحی محلی به نام راجا امیر و دوستش صفحاتی از یک قرآن را پاره کردند و روی زمین انداختند و روی آن و نسخه‌های دیگر مطالب توهین‌آمیز نوشتند.

به گفته رئیس پلیس این منطقه، این موضوع باعث خشم مسلمانان محلی شد و گروهی جمع شدند و شروع به حمله به چندین کلیسا و چندین خانه مسیحی کردند و اثاثیه و سایر وسایل خانه‌ها را سوزاندند.

برخی از اعضای جامعه مسیحی برای فرار از دست اوباش مهاجم خانه‌های خود را ترک کردند.

ویدئوها و عکس‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد چندین پلیس بدون مداخله برای جلوگیری از خرابکاری، حمله اوباش را تماشا می کنند.

هیئتی از روحانیون مسلمان نیز برای اعلام همبستگی با مسیحیان از شهر لاهور وارد جرانواله شدند.

طرح اتهاماتی با مضمون توهین به مقدسات در پاکستان رایج است. بر اساس قوانین توهین به مقدسات در این کشور، هر کسی که به اتهام توهین به اسلام یا شخصیت‌های مذهبی اسلامی مجرم شناخته شود، ممکن است به اعدام محکوم شود. اعلام این اتهامات باعث شورش و تحریک اوباش به خشونت، و حملات گروهی و قتل شده است.

در یکی از بدترین حملات به مسیحیان، گروهی در سال ۲۰۰۹ حدود ۶۰ خانه را سوزاندند و شش مسیحی را پس از متهم کردن به توهین به اسلام در پنجاب کشتند.

هنوز گزارشی فوری از تلفات احتمالی در حمله روز چهارشنبه منتشر نشده است.

منبع: آسوشیتدپرس

XS
SM
MD
LG